Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 26.03.2018 17:19
Pożegnanie Białego Wilka na pierwszym materiale
760V

Pożegnanie Białego Wilka na pierwszym materiale

Po zakończeniu dodatku "Krew i Wino" wydawało się, że Geralt pożegnał się z nami definitywnie. Modderzy Wiedźmina 2 na silniku gry tworzą nową historię, która stanowi godne, choć niekanoniczne pożegnanie Białego Wilka

Pod jednym względem druga część gier o Białym Wilku góruje nad tą z 2015 roku - posiadała zestaw narzędzi moderskich, które pozwalały na tworzenie zupełnie nowych przygód. "Wiedźmin: Pożegnanie Białego Wilka" to stworzony przez fanów dodatek do wydanej w 2011 r. gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Opowiada on historię wesela Geralta z Yennefer z Vengerbergu.

Gdzie jest łatka dodająca HDR do Wiedźmina 3?

Projekt powstaje od dwóch lat, jednakże dotychczasowe informacje na temat tego, jak idą prace tudzież kiedy zagramy w grową adaptację "Coś się kończy, coś się zaczyna" były bardzo szczątkowe. Jakiś czas temu redakcji TVGry udało się dotrzeć do twórców i zadać im kilka pytań. Z wywiadu dowiedzieliśmy się, że w grze pojawi się wielu znajomych postaci z serii oraz że fabuła gry będzie rozłożona na trzy dni, które ukażą nam kulisy wesela.

Pożegnanie Białego Wilka - wywiad z twórcami


Teraz twórcy udostępnili materiał, który prezentuje nam sam początek opowieści. Zgodnie z zapowiedziami, w grze pojawi się m.in Ciri, którą będziemy mogli pokierować. Dialogi będą jedynie w formie napisów. Jednak autorzy podkreślają, że materiał pochodzi z wersji alfa i wiele może się jeszcze zmienić. 

Mimo braków, nie sposób nie pochwalić twórców, którzy nie tylko odtworzyli modele postaci z Wiedźmina 3, ale także udało im się przenieść Kaer Morhen (które jak na możliwości silnika Wiedźmina 2 wygląda fenomenalnie) oraz unowocześnić nieco system walki.

"Pożegnanie Białego Wilka" będzie dostępne za darmo na komputerach osobistych, jednak będzie wymagał podstawowej wersji gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Data premiery jest wciąż nieznana.

"Wiedźmin: Pożegnanie Białego WIlka" - pierwsze 20 minut

 

Źródło: Youtube (Pożegnanie Białego Wilka)

Tagi: wideo Wiedźmin 2 Wiedźmin 2: Zabójcy Królów