Paweł Musiolik Paweł Musiolik 23.03.2018 09:45
Budżet Detroit: Become Human to ponad 30 milionów euro
455V

Budżet Detroit: Become Human to ponad 30 milionów euro

Detroit: Become Human będzie najdroższą jak do tej pory grą studia Quantic Dream. Na stworzenie tytułu, Sony wyłożyło pond 30 milionów euro.

Quantic Dream stało się jednym z najważniejszych studiów deweloperskich z Europy, który współpracuje z Sony. David Cage uwielbia filmowe opowiadanie historii, a Sony do tej pory było zadowolone ze sprzedaży jego gier. Czy Detroit: Become Human osiągnie sukces - nie wiemy. Poznaliśmy jednak budżet tej gry.

Poznajcie głównych bohaterów Detroit: Become Human

Jak donosi francuska gazeta Le Monde, Quantic Dream na stworzenie Detroit: Become Human wydało ponad 30 milionów euro. W tej kwocie nie jest wliczany marketing gry, który zostanie pokryty przez Sony z osobnej puli. Kwota może sprawiać wrażenie wysokiej, ale w porównaniu do innych, dużych gier - jest umiarkowana.

Le Monde przy okazji podało także budżet poprzedniej gry francuskiego studia - Beyond: Dwie Dusze. Wtedy na stworzenie gry wydano 24,7 miliona euro, a z marketingiem łącznie, gra kosztowała Sony 52,2 miliona dolarów. Jak więc widzicie - samo stworzenie gry na nową generację konsol nie jest dużo droższe - raptem parę milionów. Kwestią pozostaje jedynie to, ile Sony zamierza wydać na reklamowanie gry. Bo bez reklam - nie ma dobrej sprzedaży gier AAA.

Detroit: Become Human - poznajcie Karę

 

Źródło: https://www.jeuxvideo-live.com/news/30-millions-deuros-de-budget-pour-detroit-become-human-87899

Tagi: Detroit: Become Human playstation 4 quantic dream Sony Interactive Entertainment