Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 19.03.2018 19:38
Streamer zarabia $500,000 miesięcznie grając w Fortnite
2600V

Streamer zarabia $500,000 miesięcznie grając w Fortnite

Darmowe Fortnite jako droga do zostania milionerem? Żaden problem jeśli cieszycie się wystarczającą popularnością na kilku serwisach społecznościowych i dysponujecie odpowiednimi umiejętnościami w grze.

Bycie profesjonalnym streamerem to wręcz gigantyczne pieniądze i źródło niesamowitego dochodu. Udowodnił to znany Ninja w wywiadzie z CNBC. Gracz może się pochwalić astronomiczną liczbą obserwujących i na Twitchu śledzi go ponad 3,7 miliona osób. Jego kanał na YouTube ma z kolei ponad pięć milionów subskrybentów.

Fortnite bije rekordy na Twitchu dzięki Drake'owi

Ninja za sprawą Drake'a pobił rekord Fortnite w serwisie Twitch. Zastanawialiście się ile pieniędzy można wyciągnąć z takiego grania? Streamer nie kryje się z tym i zdradza, że poprzez udostępnianie swojej rozgrywki z Fortnite zarabia około $500,000 każdego miesiąca. Wszystko to dzięki swoim widzom i współpracą ze sponsorami, które nawiązał dzięki licznej społeczności oglądających jego wyczyny.

Ninja rozpoczął zabawę ze streamowaniem około 10 lat temu podczas studiowania. Jednocześnie podejmował się normalnej pracy. Dzięki wysiłkowi wyrobił sobie jednak pozycję, która poprzez udostępnianie rozgrywki pozwoliła mu zarabiać na pełen etat i nie martwić się nigdy więcej o pieniądze. Jego obecne zarobki pochodzą głównie z Amazona oraz subskrybentów usługi Twitch Prime, ale część dochodów generują również subskrybenci jego kanału YouTube. 

To jednak nie koniec, bo popularność streamera rośnie już na innych serwisach społecznościowych. Jego konto na Twitterze cieszy się znacznie większym zainteresowaniem dzięki ostatniej akcji z Drake'iem i Fortnite. Na instagramie również nie narzeka na brak obserwujących i może się poszczycić milionem użytkowników.

W jaki sposób Ninja wydaje tak astronomiczne kwoty? Oszczędza i inwestuje ile może. Wspiera także wiele organizacji charytatywnych, opłaca rachunki weterynaryjne i bierze udział w różnych wydarzeniach mających wspomagać potrzebujących. Dzieli się również przepisem na swój sukces. Musicie być po prostu lubiani, aby zabawiać Waszych widzów. Trzeba też sięgnąć po niezwykle popularną produkcję i należeć do grona ścisłej czołówki najlepszych użytkowników świata.

 

Źródło: Twitter (CNBC)

Tagi: epic games Fortnite Gearbox Publishing ninja playstation 4 streamer wideo