Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 16.03.2018 20:05
Nintendo Switch z wyjątkową stacją dokującą wspierającą pady z Gamecube'a
477V

Nintendo Switch z wyjątkową stacją dokującą wspierającą pady z Gamecube'a

Wala Wam się w szufladzie zepsuty Gamecube i nie macie co z nim zrobić? Ten materiał pokaże, jak w łatwy sposób przerobić starą konsolę na ciekawą i bardzo funkcjonalną stację dokującą do Nintendo Switch.

Dorison Hugo zamieścił na swoim kanale materiał prezentujący powstanie nietypowej stacji dokującej. Wykorzystał do tego konsolę Gamecube i drukarkę 3D, która pomogła mu stworzyć odpowiednią replikę oryginalnego doku. Umieścił ją następnie w obudowie Nintendo Gamecube. Sporo tutaj grzebania w elektronice i modyfikacji plastikowych elementów konsoli, ale efekt końcowy wygląda całkiem nieźle.

Nindies Showcase 2018 nadchodzi

Najciekawsza jest jednak funkcja działających portów na kontrolery. Dzięki odpowiedniej przeróbce pady z Gamecube'a działają bez problemu z Nintendo Switch. Jest to świetna opcja na przyszłość jeśli Nintendo zdecyduje się kiedyś udostępnić gry z tego sprzętu w ramach funkcji Virtual Console. Ucieszą się również fani Super Smash Bros, bo do dzisiaj kontrolery Gamecube'a cieszą się renomą wśród miłośników tej bijatyki.

Nintendo Switch - Gamecube Dock

Źródło: YouTube (Rated-e Mods)

Tagi: kontrolery nintendo gamecube Nintendo Switch przeróbka stacja dokująca