Jakub Barwiak Jakub Barwiak 16.03.2018 19:46
Ridley Scott zajmie się kinem komiksowym?
211V

Ridley Scott zajmie się kinem komiksowym?

Riddley Scott i kino komiksowe? Coś co jeszcze niedawno wydawało się mało prawdopodobne jest całkiem bliskie realizacji.

The Wrap zdradziło, iż Ridley Scott planuje w końcu zabrać się za kino komiksowe. Legendarny reżyser prowadzi rozmowy, który efektem miałoby być wyreżyserowanie dla Foksa adaptacji komiksu Queen and Country.

Netflix i twórca Obecności wspólnie wyprodukują horror

W ostatnim czasie pojawiły się również doniesienia mówiące o tym, iż Scott prowadzi również negocjacje z Disneyem w sprawie reżyserii Sagi Merlina. Biorąc pod uwagę fakt, jak płodny, jest doświadczony filmowiec, nie będzie zaskoczeniem jeśli podejmie się on obu projektów.

Filmy o tajnych agentach, w ostatnim czasie, ponownie zaznaczyły swoją obecność w Hollywood. W zeszłym roku ukazał się Kingsman: Złoty krąg i Atomic Blonde. Ostatnio ukazał się również Red Sparrow. W ten trend wpisywał by się również Queen and Country ze swoją silną, damską protagonistką. Nie trzeba również przypominać, iż Scott nie raz pracował nad takimi właśnie kobiecymi bohaterkami.

Co ciekawe w przeszłości, Scott wykluczał zajęcie się kinem superbohaterskim i komiksowym. Queen and Country to jednak trochę inny rodzaj twórczości, niż typowe kino bohaterskie, bo w tym wypadku mamy do czynienia z opowieścią szpiegowską. Czy skusi to Ridleya Scotta? Na to odpowie już nam czas.

Źródło: https://screenrant.com/ridley-scott-queen-country-comic-book-movie/

Tagi: 20th Century Fox queen and country ridley scott