Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 09.03.2018 19:19
Famitsu pyta nas, co sądzimy o japońskich grach
357V

Famitsu pyta nas, co sądzimy o japońskich grach

Gry z Japonii mają się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Ich popularnością na zachodzie zaciekawieni są sami Japończycy, którzy poprzez magazyn Famitsu pragną dowiedzieć się za co uwielbiamy ich twórczość. 

Resident Evil 7, Monster Hunter World, NieR Automata, Persona 5, NiOh czy The Legend of Zelda: Breath of the Wild, to ledwie wycinek wspaniałych gier z Japonii, które nie tylko zebrały na świecie niesamowicie wysokie oceny, ale i osiągnęły sukces komercyjny. Gracze ze wszystkich krajów zagrywają się w tę produkcje i wyrażają większe zainteresowanie podobnymi grami niż miało to miejsce w przeszłości.

Soul Calibur VI przedstawia postać Groha

Japoński magazyn Famitsu wyszedł z całkiem ciekawą inicjatywą i po raz pierwszy przygotował ankietę skierowaną do graczy z zachodu. Redaktorzy pragną dowiedzieć się co sądzimy o ostatnich hitach z Kraju Kwitnącej Wiśni. Pytają też o nasze trzy ulubione gry z Japonii i proszą o uzasadnienie wyboru. Najciekawsze wypowiedzi zostaną opublikowane w gazecie, a swoje opinie możecie zgłaszać w tym miejscu. Ankieta pozostanie otwarta do dnia 16 marca.

Źródło: https://www.famitsu.com/news/201803/09153407.html

Tagi: ankieta Capcom Famitsu japonia Monster Hunter World