Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 08.03.2018 17:44
Torn to mroczna historia, która pozwoli manipulować grawitacją w VR
683V

Torn to mroczna historia, która pozwoli manipulować grawitacją w VR

Wirtualna rzeczywistość to świetne narzędzie do narracyjnych gier. Torn spróbuje wykorzystać jej potencjał i nie tylko opowie ciekawą historię science fiction, ale i rzuci nam wyzwanie w postaci pomysłowych zagadek.

Torn powstaje przez pasjonatów, którzy już wcześniej byli zafascynowani krótkimi doświadczeniami VR. Ekipa pragnie pójść jednak dalej i dostarczyć dłuższą grę z nie do końca liniową konstrukcją. Dostaniemy w nasze ręce urządzenie działające podobnie do Gravity Guna. Poprzez manipulację grawitacją rozwiązywać będziemy zagadki logiczne, które urozmaicą eksplorację posiadłości i zgłębianie historii. 

Recenzja Bravo Team

Torn przeniesie nas do 1953 roku, gdzie trafimy do posiadłości i ukrytego laboratorium zaginionego przed laty naukowca. Będzie to narracyjna gra w mrocznych klimatach science fiction. Całość ma być inspirowana serialem Black Mirror. Scenariuszem zajmie się Susan O' Connor znana z prac nad Tomb Raider i Bioshock. Muzykę skomponuje z kolei utalentowany Garry Schyman, którego dzieła mogliśmy poznać za sprawą Śródziemie: Cień Wojny oraz BioShock.

Torn - pierwszy zwiastun

Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2018/03/08/introducing-torn-a-twilight-zone-style-sci-fi-mystery-coming-to-ps-vr-this-spring/#sf183977720

Tagi: Aspyr Media playstation 4 Playstation VR Torn wideo