Paweł Musiolik Paweł Musiolik 10.03.2018 13:08
Geralt z Wiedźmina 3 trafi do Soul Calibur VI. Gdzie mógłby jeszcze?
3352V

Geralt z Wiedźmina 3 trafi do Soul Calibur VI. Gdzie mógłby jeszcze?

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że Geralt prawdopodobnie zaliczy gościnny występ w innej serii gier. Jakiś czas później pojawiły się dosyć wiarygodne plotki o jego obecności w Soul Calibur VI. Dlaczego wiarygodne? I w jakich jeszcze grach mógłby pojawić się Wiedźmin?

Wszystko zaczęło się od jednego tweeta Marcina Momota, który zadał pytanie w stylu "co by było jeśli..." wykorzystując do tego Geralta. Główny bohater wiedźmińskiej sagi miałby trafić do gry innego wydawcy. Szybko pojawiła się dosyć wiarygodna plotka o debiucie Geralta w Soul Calibur VI. Dlaczego wiarygodna?

Po pierwsze, Geralt prasuje do bijatyki gdzie postacie walczą za pomocą broni białej. Po drugie - i to ważniejsze - CDP Red ma bardzo dobre stosunki z Bandai Namco, które pomagało im wydawać trzeciego Wiedźmina. Po trzecie - z takiego ruchu skorzysta zarówno Wiedźmin (o marce jest głośno mimo braku nowej gry), a także Soul Calibur VI (o grze zrobi się głośniej poza grupką fanów bijatyk).

Skoro Geralt z Wiedźmina 3 trafiłby do Soul Calibur VI to wyklucza jakiekolwiek spekulacje. Zastanawiałem się jednak, do której gry mógłby trafić bohater sagi Sapkowskiego w wędrówce po innych grach. Oto moje propozycje.

Monster Hunter World

Geralt do świata Monster Huntera nie musiałby wpadać osobiście jako grywalna postać. Wystarczyłoby wydarzenie na modłę tego z Horizon Zero Dawn w którym moglibyśmy odblokować wybraną przez CDP Red zbroję, a także strój Płotki dla naszego Palico. A gdyby Capcom zaszalał, do gry mógłby wrzucić jakiegoś potwora z Wiedźmina 3.

Final Fantasy XV

Gra mająca ponad rok na karku, ale wspierana jakby ledwo co wyszła. Tutaj co prawda Geralt trochę średnio pasuje, ale skoro piętnastka otrzymała stroje z Half Life'a i The Sims 4 na PC, to dlaczego nie możemy dostać gościnnego występu Geralta w jednej z misji w trybie Comrades? Nagrodą byłyby stroje inspirowane szkołami wiedźmińskimi, a także malowanie a'la Płotka dla Regalii.

Ghost of Tsushima

Trochę wybiegamy w przyszłość, ale Geralta mogłoby wywiać do odległej Japonii. Przy okazji mylono by go z bohaterem NiOh - Williamem. Wiedźmin mógłby sobie wieść spokojne życie na drugim końcu świata i pełnić jakąś epizodyczną rolę w grze, o której sami wiemy niewiele.

Super Smash Bros.

No.. w sumie Geralta widzieli by tu tylko posiadacze Switcha. Obecność w Smashu jest czysto abstrakcyjna, ale skoro w serii mógł wylądować Solid Snake i Cloud Strife, to... dlaczego nie Geralt?

Jakie są wasze propozycje lub wymarzone występy gościnne?

Tagi: Bandai Namco CD Projekt RED cdp.pl Wiedźmin 3: Dziki Gon