Paweł Musiolik Paweł Musiolik 06.03.2018 11:12
Złotymi monetami MyNintendo wreszcie możemy płacić za gry w eShopie
323V

Złotymi monetami MyNintendo wreszcie możemy płacić za gry w eShopie

Nintendo wreszcie pozwoliło wykorzystywać złote monety MyNintendo by płacić nimi za zakupy w eShopie. Jaki jest przelicznik na polskie złotówki?

Złote monety MyNintendo do tej pory były na dłuższą metę bezużyteczne. W większości wypadków, mogliśmy je wymieniać na zniżki gier w eShopie. Jednak mając na uwadze i tak wysokie ceny w sklepie Nintendo oraz niski procent zniżek, większość monet chomikowało się licząc na jakąś lepszą ofertę.

Nasza aktywność na Switchu może zostać wymazana

Po długim czasie od wprowadzenia opcji zbierania monet MyNintendo, od wczoraj można wreszcie z nich korzystać podczas zakupów w eShopie. W jaki sposób? Obniżając cenę końcową produktu, który nas interesuje. Jaki Nintendo wybrało przelicznik? 1 złota moneta to 5 groszy.

Złote monety otrzymujemy za zakupy gier w eShopie (tutaj dostajemy 5% wartości całego zakupu) oraz kupując pudełkowe wersje (tutaj 1% wartości cyfrowej danej gry). Nintendo podaje, że wydając 249,80 zł (czyli cena jak za nową grę) otrzymamy równowartość 12,50 zł w złotych monetach myNintendo.

Czy to opłacalne? Na dłuższą metę - odrobinę. Teraz przynajmniej jest co zrobić z tymi monetami zamiast oczekiwania aż wygasną po roku od ich zdobycia.

Źródło: https://my.nintendo.com/about_gold_point

Tagi: Nintendo Nintendo Switch