Paweł Musiolik Paweł Musiolik 05.03.2018 14:32
Fani uratowali grę online w Demon's Souls
1769V

Fani uratowali grę online w Demon's Souls

Serwery Demon's Souls zostały kilka dni temu wyłączone, przez co gra straciła straciła możliwość kooperacyjnej gry, a co gorsze - mechanika world tendency działała w prostszej formie. Na szczęście - fani wzięli grę w swoje ręce i uratowali serwery Demon's Souls.

Serwery Demon's Souls zostały wyłączone ostatniego dnia lutego. Społeczność skupiona wokół gry nie dała jednak za wygraną i podjęła już wcześniej próbę ocalenia możliwości gry przez Sieć. Jak to zrobiono? Postawiono prywatne serwery, które działają!

Demon's Souls okrzyknięte grą wszech czasów

Fani nie mogąc pogodzić się z utratą ważnej części Demon's Souls, zawczasu zaczęli analizować ruch sieciowy gry, a także to, jak łączy się ona z serwerami. To pozwoliło na napisanie emulatora serwerów gry. Później taki serwer postawiono i to wszystko działa. Sam przed kilkoma chwilami sprawdziłem i mogę potwierdzić - online wrócił w Demon's Souls.

Co trzeba zrobić? Niewiele. Potrzebujecie tylko kopii Demon's Souls i PS3. W menu konsoli wchodzicie w ustawienia sieciowe i tam wybieracie opcję Automatycznie, aż dojedziecie do ustawień DNS, wybieracie Ręcznie i podajecie następujący adres IP - 212.71.239.147. Zapisujecie zmiany i voila - możecie grać.

Serwer jest na ten moment testowy, ale działa na nim wszystko - przyzywanie i najazdy innych graczy, podglądanie czyichś śmierci, a także podpowiedzi innych graczy. Przez kilkanaście minut testów, nie napotkałem żadnych problemów z grą.

Demon's Souls - testowa gra na prywatnym serwerze

Testowy serwer zostanie za jakiś czas wyłączony, ale jego źródła zostaną udostępnione tak, by każdy kto chce i potrafi, mógł postawić swój serwer gry. Postępy w pracach można śledzić na bieżąco w tym redditowym wątku.

Źródło: https://www.reddit.com/r/demonssouls

Tagi: demon's souls From Software Namco-Bandai Games PLAYSTATION 3 wideo