Paweł Musiolik Paweł Musiolik 28.02.2018 17:50
PlayStation Plus od marca 2019 tylko z grami na PS4
4613V

PlayStation Plus od marca 2019 tylko z grami na PS4

PlayStation Plus za rok porzuci wsparcie dla PS3 i PS Vity. Od marca 2019 roku, usługa będzie oferowała wyłącznie gry na PS4.

Oferta PlayStation Plus na PS3 i PS Vitę od dłuższego czasu była wyjątkowo słaba. Zdarzały się co prawda pojedyncze strzały z dobrymi grami, ale na dłuższą metę - było widać, że Sony nie bardzo ma pomysł co wrzucić do oferty (albo większość firm kompletnie ignorowało zapytania Sony).

Dlatego też podjęto decyzję, że czeka nas ostatnie 12 miesięcy z grami na PS3 i PS Vitę w PlayStation Plus. Od marca 2019 roku, usługa oferować będzie gry wyłącznie na PlayStation 4, o czym Sony poinformowało we wpisie na blogu PlayStation (choć tak ważną informację ukryto na sam koniec notki).

Czy to dobry ruch? Niektórzy będą narzekać, ale...lepszego Sony nie mogło zrobić. Od dawna PS3 i Vita nie dostały nic wartego uwagi. W przypadku PS3 można to zrozumieć - konsola ma 11 lat na karku, lata świetności za sobą, więc i nie bardzo jest co wrzucić nowego. A Vita? Sony nawet nie udaje, że wspiera ten sprzęt, więc ta decyzja nie powinna nikogo dziwić.

Czy to oznacza, że PS4 będzie od marca otrzymywało tylko dobre gry? Szansa na to jest, ale pamiętajmy - niezależnie od tytułu, niezadowolone marudy i tak się pojawią.

Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2018/02/28/your-ps-plus-games-for-march-are-bloodborne-and-ratchet-clank/

Tagi: PLAYSTATION 3 playstation 4 playstation plus playstation vita