Daniel Stroński Daniel Stroński 28.02.2018 10:44
Far Cry 5. Powieść wprowadzająca do gry już dostępna
690V

Far Cry 5. Powieść wprowadzająca do gry już dostępna

Far Cry 5 chce pokazać amerykańskie Hope County, które spróbujemy wyzwolić od potężnej i groźnej sekty. Co doprowadziło do takiego stanu rzeczy? Na to pytanie odpowie nam książka.

Far Cry 5 przedstawi dzieje fikcyjnego Hope County w stanie Montana, gdzie fanatycy sekty Bramy Edenu zwerbowali niemal wszystkich mieszkańców tego miejsca. Na ich czele stoi charyzmatyczny Joseph "The Father" Seed ze swoją prawą ręką - szalonym bratem Johnem Seedem. Obie te postacie, jak i innych bohaterów fabuły gry, poznamy lepiej w książce. 

Far Cry 5. Zwiastun sugeruje największą swobodę w serii

Far Cry Absolution, bo tak zatytułowano książkę, napisane zostało przez Urbana Waite'a (Na krawędzi, Jestem już martwy) i przedstawi historię Willa - zaufanego członka Bram Edenu, który zaczyna coś podejrzewać i stara się odkryć prawdziwe oblicze kultu. W swoich działaniach połączy siły z Mary May Fairgrave, która będzie jedną z osób towarzyszących graczowi w FC5. Dziewczyna straciła rodzinę, a policja odmówiła rozwiązania sprawy śmierci jej ojca.

Waite został poproszony o udział w krótkim filmiku zapowiadającym książkę. Ta była przygotowywana we współpracy z twórcami gry i dostępna jest od dziś w języku angielskim. Premiera Far Cry 5 w przyszłym miesiącu, 27 marca.

Far Cry 5 - zwiastun

 

Tagi: far cry 5 Ubisoft Ubisoft Montreal