Jakub Barwiak Jakub Barwiak 27.02.2018 19:15
Han Solo. Wiemy kiedy będzie się toczyć akcja filmu
524V

Han Solo. Wiemy kiedy będzie się toczyć akcja filmu

Umiejscowienie Hana Solo w chronologii gwiezdnowojennego kanonu spędza Wam sen z powiek? Wydawnictwo Random House przychodzi z odsieczą.

Wydawnictwo Random House podzieliło się z nami uaktualnioną grafiką prezentującą chronologię kanonu Gwiezdnych Wojen. Dzięki temu, wiemy już gdzie w uniwersum możemy umiejscowić akcję Hana Solo.

Jurassic World 3 z datą premiery

Widowisko będzie dziać się pomiędzy dwiema książkami: Tarkinem i Thrawnem, a więc kilka lat przez Łotrem 1 i Nową Nadzieją. Jakiś czas temu Bob Iger – prezes Disneya – zdradził, iż akcja Hana Solo obejmie 6 lat z życia słynnego przemytnika, konkretnie rzecz biorąc, od 18 do 24 roku życia bohatera. Biorąc pod uwagę, iż Han w Nowej Nadziei ma 29 lat, daje nam to informacje o jakim czasie mówimy, grafika od Random House tylko to potwierdza.

Tak spory okres daje Disneyowi i Lucasfilmowi niemałe pole manewru w kwestii osadzenia kolejnych historii z udziałem Hana Solo. Biorąc pod uwagę, iż w podobnym czasie osadzony zostanie ewentualny film o Obi-Wanie, można zastanawiać się czy dwie nowe, zapowiedziane trylogie odejdą od czasów i stylistyki imperialno-rebelianckiej.

Han Solo zadebiutuje już w maju a całą chronologię znajdziecie tutaj.

 

Źródło: https://movieweb.com/han-solo-movie-timeline-empire-heyday/

Tagi: Disney han solo lucasfilm solo