Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 27.02.2018 18:14
Demon's Souls kończy jutro sieciowy żywot. Pożegnajcie się z serwerami gry
554V

Demon's Souls kończy jutro sieciowy żywot. Pożegnajcie się z serwerami gry

Ten los spotka kiedyś każdą grę posiadającą sieciowy tryb wieloosobowy. Serwery Demon's Souls już jutro zostaną wyłączone. Mamy więc ostatnią szansę, aby cieszyć się sieciowymi funkcjami tej wyjątkowej pozycji.

Demon's Souls zadebiutowało w Europie 25 czerwca 2010 roku i odcisnęło ogromny ślad na całej branży gier. W dobie coraz łatwiejszy produkcji twórcy z From Software dostarczyli grę wyłamującą się ze wszelkich panujących ówcześnie standardów. Ryzyko opłaciło się i po ośmiu latach gra nadal jest na ustach wielu graczy, którzy wymieniają ją jako najlepszą z całego cyklu.

Serwery Demon's Souls zostaną wyłączone

Pomyśleć, że Sony początkowo nie chciało wydać u nas Demon's Souls uważając, że tak frustrująca gra nie ma szans przyjąć się na rynkach zachodnich. Nie jest przesadą stwierdzenie, że gdyby ten tytuł faktycznie do nas nie trafił, to współczesna branża gier mogłaby wyglądać dzisiaj nieco inaczej. Trzon wypracowany przez Demon's Souls ma miliony fanów na całym świecie, a kolejni twórcy nie kryją się inspiracjami i zapowiadają kolejne gry z podgatunku "Soulslike"

Już jutro zakończy się pewien etap historii i serwery Demon's Souls zostaną wyłączone na zawsze. Twórcy zapowiadali to w zeszłym roku, a teraz przyszła pora odłączyć wtyczkę. Sieciowy aspekt wyróżniał się poprzez bardzo ciekawe funkcje, które nie burzyły immersji świata gry, a jednocześnie pozwolił zachodzić w interakcję z innymi użytkownikami. Po wyłączeniu serwerów gracze nie będą mogli:

  • Grać wspólnie w trybie kooperacyjnym
  • Nawiedzać światów innych graczy
  • Wysyłać i odczytywać wiadomości pozostawionych przez innych użytkowników
  • Dotykać plam krwi przedstawiających ostatnie chwile życia innego gracza

Demon's Souls nadal będzie w pełni grywalne w trybie dla jednego gracza. Nie zniknie też możliwość wbicia platyny, aczkolwiek czas jej pozyskania może się znacząco wydłużyć bez pomocy innych.

Demon's Souls - zwiastuny

Tagi: demon's souls From Software Namco-Bandai Games PLAYSTATION 3 serwery wideo