Paweł Musiolik Paweł Musiolik 27.02.2018 10:28
Bethesda najlepszym wydawcą 2017 roku. Sony dopiero 7.
764V

Bethesda najlepszym wydawcą 2017 roku. Sony dopiero 7.

Metacritic opublikowało zestawienie najlepszych wydawców 2017 roku. Kryterium - oczywiście średnia ocen wydawanych gier. Numerem jeden jest Bethesda. Sony daleko w tyle.

Metacritic jak co roku przygotowało zestawienie najlepszych wydawców pod względem średnich ocen gier. Kryteria jakie przyjęto tworząc zestawienie są proste. Jeśli jakiś wydawca na rynek wrzucił ponad 12 tytułów, kwalifikuje się w zestawieniu jako "duży" wydawca. Dlatego na pierwszej liście nie ma m.in. Electronic Arts, które wydało 11 gier czy Warner Bros., które na rynek wrzuciło tylko 7 gier.

Bethesda jest najlepszym wydawcą wśród tych dużych, mając na koncie 12 tytułów, których średnia ocen zatrzymała się na 19,9 punktu, co jest wynikiem lepszym o 6,2 punktu. Najlepiej oceniane jest Wolfenstein 2: The New Colossus, a najgorzej - PC-towa wersja Doom VFR.

Numerem dwa jest Nintendo, osiągając średnią 78 (wynik lepszy o 1,5). Najlepiej ocenianą grą jest The Legend of Zelda: Breath of the Wild, a najgorzej - Flip Wars. Podium zamyka SEGA ze średnią 75,7 (spadek o 0,6). Najlepsza gra Segi to Bayonetta na PC, a najgorsza - Valkyria Revolution.

Sony wylądowało na siódmym miejscu, wydając w 2017 roku 25 gier. Średnia ocen wszystkich tytułów to 74,9 (poprawa o 4 punkty). Najlepiej ocenianą grą było Horizon Zero Dawn, a najgorzej - Drawn to Death.

 

Źródło: http://www.metacritic.com/feature/game-publisher-rankings-for-2017-releases

Tagi: Bethesda Nintendo sony Square Enix Ubisoft