Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 26.02.2018 20:04
Octahedron - psychodeliczna platformówka trafi na PS4 w marcu
247V

Octahedron - psychodeliczna platformówka trafi na PS4 w marcu

Octahedron zapowiada się na koszmar dla osób cierpiących na epilepsję. Krzykliwe kolory i wszechobecne migotanie neonów to elementy, które od razu rzucają się w oczy. Poza psychodeliczną warstwą wizualną możemy liczyć na świetną ścieżkę dźwiękową i rozgrywkę nagradzającą precyzję i zręczność gracza.

Tworząc Octahedron twórca inspirował się klasykami z lat 80. i 90. Jego nadrzędnym celem było stworzenie trudnej gry wymagającej zręczności i precyzji. Tytuł ma być jednocześnie na tyle przystępny, że zasady gry pojmiemy od razu bez jakiegokolwiek samouczka objaśniającego styl rozgrywki.

W Octahedron naszym celem będzie dojście do szczytu danego poziomu. Dokonamy tego poprzez wykorzystywanie odpowiednich platform, które sami stworzymy poprzez specjalne surfowanie. Opanowanie tej funkcji będzie niezbędne do przejścia gry. Każda z kolejnych lokacji będzie stopniowo zwiększać poziom trudności rzucając nam nowe rodzaje przeciwników oraz elementów przeszkadzających.

Octahedron - zwiastun gry

Octahedron wyróżni się też neonową i psychodeliczną stylistyką łączącą w sobie retro i współczesną estetykę. Doznania będą potęgowane przez ścieżkę dźwiękową autorstwa takich artystów jak: Chipzel (znany z Super Hexagon), Andre Sobota i Monomirror (pseudonim twórcy gry). Otrzymamy mieszkankę gatunkową synthwave, chiptune i muzyki elektronicznej. Premiera gry nastąpi 20 marca na PlayStation 4.

Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2018/02/26/check-out-psychedelic-precision-platformer-octahedron-out-on-ps4-next-month/

Tagi: Demimonde Games octahedron playstation 4 wideo