Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 26.02.2018 17:57
Metal Gear Survive z ukrytą wiadomością na temat Kojima Productions
543V

Metal Gear Survive z ukrytą wiadomością na temat Kojima Productions

Inicjatywa pracowników Metal Gear Survive na pewno nie spodoba się przedstawicielom Konami. Ukryta wiadomość oddaje hołd twórcom, których wydawca najchętniej wymazałby z kart historii.

Metal Gear Survive to dla wielu profanacja legendy i dziedzictwa macierzystej serii Metal Gear Solid. Nastroje wokół gry od samego początku są bardzo negatywne i pozwoliły sugerować, że tytuł nie osiągnie raczej sukcesu komercyjnego. Część pracowników odpowiedzialnych za grę może mieć podobne zdanie na ten temat.

Sprzedaż Metal Gear Survive jest tragiczna

Jeśli śledziliście konflikt z Hideo Kojimą, to zapewne orientujecie się jakie podejście miało Konami, które próbowało usilnie wymazać twórcę ze stron internetowych i okładek gier Metal Gear Solid. Liczne złośliwości, które ujawniano po czasie zaostrzały tylko spór i nastawiały społeczność graczy przeciwko wydawcy. Ostatecznie Kojima Productions powstało od nowa tym razem będąc studiem niezależnym względem wcześniejszych właścicieli.

Metal Gear Survive posiada wiadomość ukrytą w ciekawy sposób. Na liście z personaliami żołnierzy można się doszukać pewnego przesłania, które zostaje ujawnione, gdy weźmiemy pierwszą literę z poszczególnych nazwisk.Te układają się w wymowe "KJP FOREVER", co można odczytać jako swoisty hołd pierwotnym twórcom serii z Kojima Productions.

Uwagę zwracają również dwa ostatnie nazwiska, które nawiązują do reżysera i producenta Metal Gear Survive. Yota Tsutsumizaki oraz Yuji Korekado zostali podpisani negatywnymi określeniami i otrzymali odpowiednio przydomki "Drań" oraz "Chytry". Możliwe, że to tylko zabawny i ironiczny zbieg okoliczności, ale trudno uwierzyć w takie dzieło przypadku.

Metal Gear Survive - easter egg

 

Źródło: Reddit

Tagi: