Kacper Mądry Kacper Mądry 26.02.2018 10:36
LG V30S ThinQ zachęca do zakupu sztuczną inteligencją
307V

LG V30S ThinQ zachęca do zakupu sztuczną inteligencją

LG V30S ThinQ to odnowiony model LG V30. Jakie zmiany zaszły w telefonie?

LG V30S ThinQ jest ewolucją zeszłorocznego modelu LV V30. Co prawda posiada "sztuczną inteligencję" jednak jest pewien szkopuł...

LG postawiło na proste poprawki telefonu wymieniając kilka elementów składowych telefonu. I tak w LG V30S ThinQ w porównaniu do LG V30 znajdziemy

  • 6GM RAMu
  • 128 lub 256GB pamięci masowej
  • kolor niebieski i szary
  • Android Oreo
  • sztuczną inteligencję

Wymienione zmiany raczej nie zachęcą nawet największych maniaków do zakupu nowego smartfona, jednak ostatni punkt wydaje się już być intrygujący. Sprawdźmy zatem co kryje się pod "sztuczną inteligencją".

LG wprowadziło do swojego nowego telefonu AI CAM, które rozpoznaje naszą okolicę i potrafi pokazać nam informacje dotyczące najbliższej okolicy. Macie wrażenie, ze gdzieś już to widzieliście? Nie mylicie się. Niektóre smartfony posiadały już tę funkcję. To może wykrywanie kodów QR? Również i inne telefony to potrafią, a przy okazji nie szczycą się mianem posiadania SI.

lg v30s thinq

LG V30S ThinQ dzięki sztucznej inteligencji ma też dostosowywać ustawienia aparatu do panujących w okolicy warunków. Jednak, czy ustawiając tryb Auto w innych smartfonach nie osiągniemy przypadkiem tego samego efektu? Pozostaje nam zatem Voice AI, które jest zestawem kilku komend głosowych, które współpracują z Asystentem Google, więc... również inne telefonu to potrafią.

lg v30s thinq
Po lewej LG V30S Thinq,a po prawej LG V30

Jeśli jednak wymienione opcje zachęcają Was do kupna LG V30S ThinQ, to i tak radzimy wstrzymać się z zakupem. LG zapowiedziało, że ich sztuczna inteligencja trafi również do kilku aktualnych modeli telefonu, w tym poprzednika LG V30.

Źródło: droid-life, verge

Tagi: lg V30 v30s thinq