Jakub Barwiak Jakub Barwiak 23.02.2018 19:30
Batgirl bez reżysera
231V

Batgirl bez reżysera

Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że Joss Whedon może być nowym motorem napędowym uniwersum filmowego DC. Z planów tych nic jednak nie wyszło, gdyż dowiedzieliśmy się, iż reżyser zrezygnował z prac nad Batgirl.

Batgirl Jossa Whedona stała się historią zanim na dobre się zaczęła. Warner Bros. odsunęło reżysera dwóch części Avengers od tego projekt. Przypomnijmy, że Whedon miał zająć się jednocześnie reżyserią i napisaniem scenariusza do aktorskiej Batgirl. Wygląda więc na to, że filmowiec zakończy swoją przygodę z DCEU jedynie na wyreżyserowaniu części Ligi Sprawiedliwości.

Nowy James Bond ze znanym reżyserem?

Swoje odejście, na łamach The Hollywood Reporter, potwierdził sam Whedon:

Batgirl jest niezwykle ekscytującym projektem. Warner/DC to wspierający i współpracujący partnerzy. Zajęło mi miesiące aby zrozumieć, że tak naprawdę nie mam żadnej historii. Jestem wdzięczny prezesowi DC – Geoffowi Johnsowi i Warners Picture Group – Toby’emu Emmerichowi, a także wszystkim którzy tak świetnie przywitali mnie w firmie. Zrozumiałem, że uh, czy jest seksowniejsze słowo na zawiodłem.

The Hollywood Reporter podaje, iż Whedon poświęcił rok próbując wymyślić sposób na sprawną realizację Batgirl. W międzyczasie reputacja reżysera częściowo podupadła, wszystko za sprawą dokrętek do Ligi Sprawiedliwości i spraw prywatnych. W tym momencie nie wiadomo na razie co stanie się z filmową Batgirl.

 

 

Źródło: https://screenrant.com/batgirl-movie-joss-whedon-quits/

Tagi: Batgirl DC Joss Whedon warner bros