Daniel Stroński Daniel Stroński 23.02.2018 14:12
Metal Gear Survive. PS4 Pro vs Xbox One X
423V

Metal Gear Survive. PS4 Pro vs Xbox One X

Metal Gear Survive parę dni temu trafiło do sprzedaży, będąc pierwszą odsłoną serii wydaną po odejściu Hideo Kojimy. Jeśli jednak się skusicie, żeby zagrać - oto odpowiedź na pytanie, na której konsoli gra wygląda najlepiej.

Metal Gear Survive miało swoją premierę w ubiegły wtorek i już za tydzień, bo od marca, zacznie się popremierowe wsparcie. Konami chce regularnie zasilać swoją produkcję, przygotowując na pierwszy ogień dodatkowe misje w kooperacji, wydarzenia oraz wyższy poziom trudności.

Metal Gear Survive z premierowym zwiastunem i planem najbliższego rozwoju

Po testach bety, ekipa z Digital Foundry mogła w końcu sprawdzić finalną wersję kodu gry na konsolach Sony i Microsoftu. Analiza techniczna zachęca do grania na mocniejszych konsolach, to jasne, ale jakie są różnice?

W kwestii podstawowych wersji konsol obu producentów, XOne oddaje nam marną rozdzielczość na poziomie 720p i ciągłe wahania między 40-50 klatkami na sekundę. Na PS4 z kolei dostajemy 1080p w niemal stałych 60 klatkach, ze spadkami do 5-6 klatek przy większej zadymie.

Prawdziwa rywalizacja zaczyna się przy porównaniu mocniejszych wersji konsol. Xbox One X daje 1440p i stałe 60 FPS-ów z małymi spadkami. Podobnie wygląda sytuacja na PS4 Pro, tyle że zrzuty wyglądają znacznie gorzej niż płynna rozgrywka, gdyż na nieruchomej klatce widać pionowe artefakty, obecne najprawdopodobniej z powodu sztucznego podkręcania rozdzielczości.

Metal Gear Survive - porównanie graficzne

 

Źródło: YouTube (DigitalFoundry)

Tagi: hideo kojima konami metal gear survive playstation 4 pro wideo xbox one x