Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 22.02.2018 19:27
PS Vita Year One - powstaje książka poświęcona ostatniej przenośnej konsoli Sony
1017V

PS Vita Year One - powstaje książka poświęcona ostatniej przenośnej konsoli Sony

PS Vita od dawna nie jest należycie wspierana. Niszowa konsola ma jednak grono fanów i użytkowników, którzy cenią sobie ten sprzęt do grania. Teraz dzięki ich inicjatywie powstać ma nieoficjalna książka analizująca pierwszy rok konsoli i decyzje Sony.

PS Vita okazała się wielką porażką dla Sony i nigdy nie dała rady zostać sprzętem masowym. Nie pomogła nawet ugruntowana pozycja firmy, która mogła się wybić na sukcesie PSP. Ostatecznie od przenośnej konsoli Sony bardzo szybko odwrócili się więksi wydawcy i producenci gier. Urządzenie od paru lat może jedynie liczyć na mniejsze gry niezależne oraz niszową twórczość z Japonii. 

PS Vita miała gigantyczny potencjał, ale poległa w wojnie ze smartfonami, którym nie potrafiła dotrzymać kroku. Sony początkowo wspierało mocno swoją konsolę, ale po paru latach również odpuściło. Obecnie nie możemy liczyć na zapowiedź następcy, bo twórcy nie są zainteresowani rynkiem konsol dedykowanych mobilnemu graniu.

PS Vita Year One to nieoficjalna książka poświęcona pierwszemu roku przenośnej konsoli Sony. Twórcy przytoczą w niej najważniejsze decyzje i elementy, które wpłynęły negatywnie lub pozytywnie na reputację tego sprzętu. 2 Old 4 Gaming szykuje dla nas wyjątkową analizę tego niedocenionego sprzętu do grania. Zbiórka zebrała obecnie $937 z wymaganych $1.390. Do jej zakończenia zostało 29 dni, więc możemy założyć iż inicjatywa okaże się sukcesem.

 

Źródło: Twitter (2 Old 4 Gaming)

Tagi: kickstarter playstation vita vita year one wideo