Daniel Stroński Daniel Stroński 22.02.2018 12:55
Assassin's Creed Origins cenzuruje tryb Wycieczki
784V

Assassin's Creed Origins cenzuruje tryb Wycieczki

Assassin's Creed Origins wprowadziło w tym tygodniu edukacyjny tryb Wycieczki, ale jeśli chcecie się przyjrzeć ciałom rzeźb, mamy złą wiadomość.

Assassin's Creed Origins we wtorek oddało graczom dużą aktualizację. Wraz z nią nie tylko otrzymaliśmy opcję ponownego przejścia produkcji w trybie Nowa Gra+, to przede wszystkim dostaliśmy darmowy dostęp do edukacyjnego trybu Wycieczki, gdzie przedstawiono starożytny Egipt pod kątem historycznym, z przewodnikiem opowiadającym o życiu codziennym w tamtym okresie i faktach historycznych.

Assassin's Creed Origins. Tak wygląda jedyna nagroda za ukończenie Nowej Gry+

Tryb Wycieczki to rewelacyjny dodatek dla wszystkich rządnych wiedzy graczy, który może zainteresować nawet najmłodszych. No, na pewno nie dzieciaki z Polski, bo zarówno głos przewodniczki, jak i napisy nie są dostępne w naszym języku (chociaż podstawowa gra została spolszczona kinowo).

Nie zadbano o nasz kraj, ale pomyślano o osobach wrażliwych na nagość - rzeźby ludzi mają zasłonięte krocza, a kobiety skrywają dodatkowo sutki - wszystko po muszelkami. Ubisoft skomentowało to w następujący sposób:

Tryb Wycieczki jest przeznaczony dla maksymalnie jak największej grupy odbiorców, niezależnie od wieku i aspektów kulturowych. Wszyscy mogą doświadczyć starożytnego Egiptu i poznać trochę historii.

Komentarz ma sens, biorąc pod uwagę, że sama gra jest dostępna od 18 lat, a mówiło się, że wydawca chce sprzedać samodzielną wersję Wycieczki (79,90 zł na Steamie) do szkół. Chcecie więc nagość - odpalcie kampanię fabularną. W innym przypadku pozostaje ocenzurowana wycieczka z (nieznającym polskiego) przewodnikiem.

Assassin's Creed Origins - zwiastun trybu Wycieczka

 

Źródło: Kotaku, Rock Paper Shotgun, AllGamesDelta

Tagi: assassin's creed origins playstation 4 Ubisoft Ubisoft Montreal wideo