Paweł Musiolik Paweł Musiolik 21.02.2018 15:05
Dissidia Final Fantasy NT sprzedaje się poniżej oczekiwań
286V

Dissidia Final Fantasy NT sprzedaje się poniżej oczekiwań

Dissidia Final Fantasy NT przeszła bez echa. Zainteresowanie najnowszą odsłoną serii jest bliskie zeru, co odbija się w wyjątkowo słabej sprzedaży gry.

Nikłe zainteresowanie grą widać nie tylko w naszym serwisie, gdzie recenzję tytułu przeczytało wyjątkowo mało osób. Dissidia Final Fantasy NT także na zachodnich forach nie cieszy się większym wzięciem. Wynika to głównie z prostego faktu - gra sprzedała się źle.

Dissidia Final Fantasy NT otrzyma planszę z Final Fantasy Tactics

Square Enix liczyło, że wprowadzone zmiany, które miały pchnąć Dissidia Final Fantasy NT w kierunku esportu pozwolą zaistnieć bijatyce w dzisiejszym świecie growym. Tak się jednak nie stało i w raporcie finansowym, odpowiadając na pytanie jednego z inwestorów, Square przyznało, że Dissidia Final Fantasy NT sprzedaje się znacznie poniżej oczekiwań.

Wydawca jednak się nie martwi (robi dobrą minę do złej gry?). Square uważa, że ważniejsze jest ciągłe wsparcie gry, które będzie praktykowane. W ich opinii, dzięki temu, Dissidia Final Fantasy NT zainteresuje większą liczbę graczy i ostatecznie sprzeda się zgodnie z pierwotnymi planami.

Po drugiej stronie bieguna jest mobilna produkcja Dissidia Final Fantasy: Opera Omnia, która poza granicami pojawiła się na koniec stycznia i momentalnie przyciągnęła spore grono fanów. Ale tu nie ma co ukrywać - dobre gry po prostu cieszą się powodzeniem.

Dissidia Final Fantasy NT - rozgrywka z PS4 Pro

 

Źródło: http://www.hd.square-enix.com/eng/news/pdf/18q3outline.pdf

Tagi: Dissidia Final Fantasy NT playstation 4 Square Enix Team Ninja