Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 20.02.2018 18:54
Elite: Dangerous stanie się przystępniejsze i lepsze niż kiedykolwiek wcześniej
822V

Elite: Dangerous stanie się przystępniejsze i lepsze niż kiedykolwiek wcześniej

Komandorzy! Szykujcie się na wielką aktualizację "Beyond - Chapter One". Wprowadzi ona wiele wyczekiwanych zmian w Elite: Dangerous i sprawi, że rozgrywka stanie się jeszcze lepsza.

Elite: Dangerous jest gigantycznym symulatorem kosmicznym, w którym możemy zwiedzać całą galaktykę Drogi Mlecznej. Tytuł oferuje ogrom możliwości i uzależniającą rozgrywkę. Potrafi jednak przytłoczyć swoim skomplikowaniem i wysokim progiem wejścia. Twórcy nieprzerwanie rozwijają grę i słuchają społeczności, dodając do tytułu nową zawartość oraz szereg zmian. Cześć uwag graczy zostanie wprowadzona w ramach nowej, wielkiej aktualizacji "Beyond - Chapter One".

Elite: Dangerous ostrzega przed Thargoidami!

Elite: Dangerous pozwala zwiedzać ogromny wszechświat z setkami innych graczy zajmujących się fachem kosmicznego komandora. Produkcja zadebiutowała na PlayStation 4 w zeszłym roku i otrzymała od nas bardzo wysoką ocenę 9/10. Niedługo gra stanie się jeszcze lepsza i przystępniejsza.

Twórcy wprowadzają nowy system "Zbrodni i Kary". Dzięki niemu w lepszy sposób zostanie zbalansowany kryminalny aspekt rozgrywki i konsekwencje, które niesie za sobą styl życia pilota wyjętego spod prawa. Zmiany mają sprawić, że galaktyka będzie bardziej wymagająca dla doświadczonych graczy, ale przy tym bardziej przystępna dla nowicjuszy. Nie będzie już można tak łatwo polować na słabszych graczy.

Elite: Dangerous można rozgrywać w pojedynkę lub w prywatnych sesjach z przyjaciółmi. Istnieje jeszcze publiczny wariant, gdzie spotykamy setki innych graczy. Ostatni tryb potrafi jednak odstraszyć z powodu osób uprzykrzających życie mniej doświadczonym pilotom. Do gry zostanie wprowadzona funkcja "Hot Ships", która utrudni życie graczom okazjonalnie łamiący obowiązujące w galaktyce prawo. Otrzymamy też funkcję "Advanced Tactical Response" - jej celem będzie polowanie na użytkowników natarczywie dokuczającym innym użytkownikom. Rozgrywka ma być od teraz bardziej sprawiedliwa.

Przemodelowany zostanie system nagród. Piloci będą mogli wybrać jeden z trzech pakietów o tej samej wartości - dzięki temu będziemy bardziej zachęcani do wykonywania misji. Ulepszony zostanie również mechanizm handlowania informacjami. W większym stopniu będzie nagradzać naszą eksplorację układów.

GalNet zadba o to, abyśmy nie zostawali w tyle i nie umknęła nam żadna treść udostępniona przez twórców. Świat Elite: Dangerous zmienia się bardzo dynamicznie i użytkownicy każdego dnia otrzymują nowe wiadomości oraz informacje fabularne. Teraz będzie je można odtwarzać w ramach zapisów audio podczas wykonywania innych aktywności.

Rosnące zagrożenie ze strony Thargoidów sprawiło, że do gry zostanie wprowadzony nowy pojazd - The Chieftan. Jest on przeznaczony do walki i odpierania kosmicznego zagrożenia. Posiada bardzo dużą siłę ognia oraz zwrotność, ale kosztem zauważalnie mniejszej obrony.

Elite: Dangerous - zwiastun aktualizacji Beyond Chapter One

Aktualizacja Beyond - Chapter One wyląduje na serwerach dnia 27 lutego. To jednak dopiero początek i pierwszy rozdział szykowanych zmian. Twórcy rozpoczynają nowy sezon i zapowiadają, że w przyszłości możemy oczekiwać wiele nowej zawartości.

Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2018/02/20/5-ways-elite-dangerous-upcoming-beyond-update-changes-the-ps4-sci-fi-epic-for-the-better/

Tagi: aktualizacja. beyond chapter one elite: dangerous Frontier Developments playstation 4 wideo