Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 19.02.2018 18:00
Ubisoft nie planuje kontynuacji Rainbow Six: Siege. Twórcy mówią o przyszłości gry
442V

Ubisoft nie planuje kontynuacji Rainbow Six: Siege. Twórcy mówią o przyszłości gry

Rainbow Six: Siege jeszcze przez długi czas nie odejdzie na emeryturę. Jeśli wyczekiwaliście kontynuacji to możecie porzucić wszelkie nadzieje. Ta nie nadejdzie w ciągu najbliższych kilku lat. Zamiast tego Ubisoft woli rozwijać swój projekt przez najbliższą dekadę.

Rainbow Six: Siege to kolejna gra-usługa, która nieustannie rozwija się i dostarcza użytkownikom nowej zawartości. Przez najbliższe lata nie ulegnie to zmianie. Twórcy mają plan, który przynosi korzyści, a napływ nowych graczy motywuje ich do przygotowywania kolejnych nowości.

Rainbow Six: Siege - pierwsze materiały z Outbreak

Ubisoft podczas panelu podzieliło się paroma informacjami na temat przyszłości Rainbow Six: Siege. Obecnie twórcy nie planują żadnej kontynuacji. Zamiast tego skupiają się na rozwoju gry. Studio mówi wprost, że zamierza wspierać produkcję przez 10 lat - przekonamy się, czy tak faktycznie będzie. Warto odnotować, że tytuł radzi sobie cały czas bardzo dobrze. Nieustanny napływ nowych postaci i zawartości sprawia, że społeczność wokół gry się rozrasta i przybywa nowych użytkowników. Ogólna liczba graczy ma wynosić łącznie 27 milionów osób. Nie wiemy, czy na ten wynik przekładają się ludzie, którzy sprawdziły Rainbow Six: Siege w ramach darmowych weekendów.

W ramach trzeciego roku wsparcia otrzymamy 8 nowych operatorów. Ogólna liczba postaci ma wynieść aż 100 unikalnych bohaterów. Zostaną wprowadzone zmiany do standardowej edycji gry i od teraz wszyscy klasyczny operatorzy będą od razu odblokowani. W przyszłości wszystkie dodatki do broni będą darmowe oraz dostępne od samego początku zabawy. Przyszłe zmiany dotkną też map. Część z nich zostanie odświeżona i zbalansowana od nowa z myślą o trybie neutralizacji bomb. Pierwsze kroki zostaną poczynione w stosunku do lokacji "Hereford".

Ubisoft skupia się również na Pro-lidze i E-sporcie. Każdego sezonu mapy będą nieco zmieniane i ulepszane, aby lepiej nadawać się do poważnej rywalizacji. Zmieniać się będą nieco układy pomieszczeń, ścian, czy rozmieszczenie drzwi. "Clubhouse" będzie pierwszą pierwszą mapą, która otrzyma tego typu lifting.  

Rainbow Six Siege - system "Pick & Ban"

Źródło: https://www.reddit.com/r/Games/comments/7yf6mg/no_sequel_planned_for_rainbow_six_siege_active/

Tagi: playstation 4 rainbow six: siege Ubisoft Ubisoft Montreal wideo