Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 19.02.2018 17:32
Shin Megami Tensei V wkracza w pełen etap produkcji
541V

Shin Megami Tensei V wkracza w pełen etap produkcji

Persona 5 zaliczona i szukacie czegoś podobnego? Pora zapoznać się z oryginalną serią. Twórcy już ciężko pracują nad Shin Megami Tensei V i skupiają w pełni na tym projekcie. Mamy otrzymać wielkie i ambitne jRPG wykorzystujące w pełni możliwości współczesnej konsoli Nintendo.

Shin Megami Tensei to macierzysta seria jRPG-ów, z której wywodzi się fenomenalnie oceniana Persona. Tytuły łączy wiele podobieństw, jak wspólne elementy mitologii, baza demonów, czy częściowo system walki. Shin Megami Tensei odróżnia się jednak od Persony za sprawą znacznie mroczniejszego i brutalniejszego charakteru atmosfery oraz samej fabuły. Zamiast codziennego życia nastolatków twórcy wrzucają nas do depresyjnej wizji postapokalipsy. W tym świecie ludzkość pełni rolę żałosnego widma swej dawnej świetności i skazana jest na łaskę potężnych bóstw i demonów.

Najlepsze gry ekskluzywne dla Nintendo Switch

Shin Megami Tensei V zostało zapowiedziane w styczniu 2017 roku, ale dopiero po czterech miesiącach ujawniono, że Atlus pracuje nad pełnoprawną i numerowaną odsłoną cyklu. Ta powstawała powoli, a do projektu przydzielano kolejnych pracowników aż zespół bardzo się rozrósł. Do tej pory tworzono różne prace koncepcyjne oraz prototypy. Kazuyuki Yamai będący producentem serii zdradził, że studio wkroczyło teraz na pełny etap produkcji. Oznacza to, że w proces powstania zaangażowane są najważniejsze osoby studia i prace ruszą mocno do przodu.

Oczekiwania wobec Shin Megami Tensei V są bardzo duże. Będzie to pierwsza odsłona serii od czasów PS2, która powstaje z myślą o stacjonarnej konsoli (bo w ten sposób twórcy postrzegają Nintendo Switch).Oznacza to zdecydowanie większy budżet względem poprzednich odsłon. Sama gra tworzona jest w oparciu o silnik Unreal 4 i podpina się ją pod 25. lecie istnienia cyklu. Twórcy nie chcą się w żaden sposób ograniczać. Pragną dostarczyć dzieło na wielką skale i kompletne.

Producent zaznacza, że Shin Megami Tensei V ma być przystępniejsze i trafić do szerszego grona użytkowników. Obecne będą też elementy, za które fani pokochali ostatnie przenośne odsłony. Teraz wszystko jest jednak dużo bardziej ambitne. Jako przykład podaje się  stworzenie pojedynczego demona, które zajmuje trzykrotnie więcej czasu niż miało to miejsce przy okazji poprzednich gier. Nie mamy na razie więcej szczegółów ani orientacyjnej daty premiery.

Shin Megami Tensei V - zwiastun z Nintendo Switch

Źródło: https://personacentral.com/full-scale-development-shin-megami-tensei-v-started/

Tagi: Atlus nintendo Switch SEGA Shin Megami Tensei V wideo