Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 16.02.2018 20:34
Remake System Shock został skasowany. Prace zaczną się od nowa
612V

Remake System Shock został skasowany. Prace zaczną się od nowa

System Shock nie powróci w tym roku. Gra została skasowana, bo zaczęła odbiegać od tego, czym miała być. Twórcy się jednak nie poddają i zapowiadają, że jeszcze wrócą do tematu.

System Shock miało powrócić w tym roku za sprawą gruntownie odświeżonego remake'u. Zbiórka zorganizowana w serwisie Kickstarter okazała się sukcesem, a potem doszła współpraca z wydawcą, który miał zapewnić pomoc finansową przy przeniesieniu gry na PS4. Projekt wydawał się zmierzać w dobrym kierunku i pierwsze materiały dawały nadzieję na udany powrót kultowego klasyka. Niestety, nie udało się.

Remake System Shock zapowiada się fascynująco

Remake System Shock został zawieszony. Projekt powstawał od 2016 roku i przez ten czas bardzo się rozrósł. Studio miało wielkie ambicje i pragnęło wprowadzić liczne elementy, których obecność gryzła się z pierwotną wizją przedsięwzięcia. Ekipa poczuła, że odchodzi od początkowego celu i zamiarów. Efekt prac nie wyglądał już na remake, a zaczął przypominać kompletnie nową grę, która nie miała za wiele wspólnego z tym, co reprezentowało System Shock.

Stephen Kick, prezes Nightdive Studios postanowił podjąć trudną decyzję i wziąć na siebie odpowiedzialność za niepowodzenie produkcji. Pracę nad projektem zostaną wstrzymane. Nie oznacza to jednak definitywnego końca remake'u System Shocka. Prace nad nim mają ruszyć od nowa i być lepiej nadzorowane gdy deweloperzy ustalą, czym ma być gra.

System Shock - rozgrywka z odświeżonej wersji

 

Źródło: https://www.kickstarter.com/projects/1598858095/system-shock/posts/2115044

Tagi: Nightdive Studios playstation 4 System Shock wideo