Paweł Musiolik Paweł Musiolik 15.02.2018 22:28
Masowe zwolnienia wśród twórców Mafii 3
1152V

Masowe zwolnienia wśród twórców Mafii 3

Masowe zwolnienia dotknęły ekipę odpowiadającą za stworzenie Mafii 3 - Hangar 13. Pogłoski zostały potwierdzone przez właściciela firmy - Take-Two.

Mafia 3 - kolokwialnie mówiąc - szału nie zrobiła. Średnie oceny recenzentów, jeszcze gorsza opinia wśród graczy, którzy niezadowoleni z pomysłów wprowadzonych przez nowe studio, postanowili gry po prostu nie kupować. Co prawda Take-Two chwaliło się dobrymi w ich mniemaniu wynikami, ale to nie uchroniło dewelopera przez zwolnieniami.

Mafia 3 prawdopodobnie wyjdzie w edycji kompletnej

Te co prawda nie przyszły od razu, ale dopiero teraz. Jednak są one znaczące według informacji podanych przez serwis Kotaku, które potem Take-Two potwierdziło.

2K może potwierdzić, że w studiu Hangar 13 miały miejsca zwolnienia. Zrobiono to by zadbać o długofalowe cele wyznaczone deweloperowi. Redukcja pracowników nie wpłynie jednak negatywnie na możliwości tworzenia nowych gier i projektów, które są w produkcji.

Dbamy także o to, by zapewnić zwolnionym pracownikom odpowiednią opiekę i pomoc.

Kotaku podaje, że według anonimowych informacji bliskich studiu - zwolniono znaczną część pracowników, którzy ostatnio rok spędzili na prototypowaniu swojej kolejnej gry. Czy prototyp przetrwa masowe zwolnienia - tego już nie wiemy.

Źródło: https://kotaku.com/big-layoffs-hit-mafia-iii-developer-hangar-13-1823047167

Tagi: 2K Games Hangar 13 mafia iii PlayStation 4