Paweł Musiolik Paweł Musiolik 13.02.2018 15:04
Horizon Zero Dawn z nagrodą za najlepszy scenariusz growy
1075V

Horizon Zero Dawn z nagrodą za najlepszy scenariusz growy

Horizon Zero Dawn zostało nagrodzone przez Amerykańską Gildię Scenarzystów, która uznała, że produkcja Guerrilla Games posiada najlepszy scenariusz spośród gier wydanych w 2017 roku.

Horizon Zero Dawn zostało nominowane do nagrody Amerykańskiej Gildii Scenarzystów w kategorii najlepszy scenariusz growy razem z Dishonored: Death of the Outsider, Futurama: Worlds of Tomorrow i Madden NFL 18: Longshot. Produkcja holenderskiego studia Guerrilla Games bez problemu poradziła sobie z konkurencją i nagrodę wygrała.

Guerrilla Games zachęca do kupna Horizon Zero Dawn - The Frozen Wild

Nagrodę odebrali w imieniu całego studia odpowiedzialni za scenariusz John Gonzalez i główny scenarzysta Benjamin McCaw. Podziękowali oni za nagrodę i zaznaczyli, że nie byłaby możliwa gdyby nie praca całego zespołu deweloperskiego. Wyróżnienie zadedykowali swoim matkom.

Chcemy zadedykować nagrodę dwóm kobietom, których nie ma już w naszym życiu - naszym matkom, Ann Gonzalez i Susan McCaw.

Nieprzypadkowo główna bohaterka gry jest silną kobietą, kochaną przez innych. Nauczyliśmy się tego dobra i miłości od nich. Nagroda jest więc dla nich, pamiętamy o nich ciągle.

Zgodzicie się z wyborem głównej nagrody i pozostałymi nominacjami?

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2018-02-13-horizon-zero-dawn-wins-writers-guild-award-for-best-video-game-writing

Tagi: Guerrilla Games horizon zero dawn playstation 4 Sony Interactive Entertainment