Daniel Stroński Daniel Stroński 12.02.2018 19:50
Asterix i Obelix wracają do gier wideo!
869V

Asterix i Obelix wracają do gier wideo!

Asterix i Obelix ostatni raz na konsolach PlayStation ukazali się dziesięć lat temu. Na szczęście wygląda na to, że nieugięci Galowie niebawem dostaną nową grę na konsolach obecnej generacji. Przy okazji przypominamy starsze tytuły.

Asterix to jedna z najważniejszych serii komiksowych w Europie. Przygody nieugiętych Galów znane są na całym świecie i dziwi fakt, iż tak rzadko powracają w grach. Od 2010 roku na rynku pojawiły się tylko dwie produkcje - zbiór minigier Asterix: The Mansion of the Gods na 3DS-a podpięty pod animację o tym samym tytule oraz przeglądarkowo/mobilne Asterix & Friends od Bandai Namco. Co z dużymi grami na konsole stacjonarne?

Francuski wydawca gier Anuman Interactive ogłosił dziś, że rozmowy na temat wykorzystania licencji Asteriksa zostały zakończone i uzyskano prawa do kilku gier - i to na konsolach obecnej generacji! Pierwsza z nich planowana jest na czwarty kwartał 2018 roku, a zajmie się nią studio Microïds (seria Syberia).

Po latach posuchy cieszy powrót zabawnych bohaterów na duże konsole. Do tej pory na konsolach Sony ukazało się siedem gier:

  • Asterix: The Gallic War (PS One)(1999)
  • Asterix & Obelix Take on Caesar (PS One)(2000)
  • Asterix: Mega Madness (PS One)(2001)
  • Asterix & Obelix XXL (PS2)(2004)
  • Asterix & Obelix XXL 2: Mission: Las Vegum (PS2) (2006)
  • Asterix & Obelix XXL 2: Mission: Wifix (PSP)(2006)
  • Asterix at the Olympic Games (PS2)(2008)

Ktoś pamięta płytę z demami na PS One, gdzie obok Bugs Bunny & Taz: Time BustersRe-Volt 2 była właśnie ta najstarsza z powyższej listy? Mapa podzielona na obszary, wysyłanie wojsk... na podstronie znajdziecie fragmenty rozgrywki wszystkich w/w gier.

Źródło: https://www.gamewatcher.com/news/2018-12-02-asterix-and-obelix-video-games-are-back-anuman-acquires-the-licence

Tagi: Asterix i Obelix Asterix: The Gallic War playstation 4

Przejdź do strony