Jakub Barwiak Jakub Barwiak 12.02.2018 18:38
Martin Scorsese i twórca Wikingów zabiorą nas do starożytnego Rzymu
484V

Martin Scorsese i twórca Wikingów zabiorą nas do starożytnego Rzymu

Serial o politycznych intrygach starożytnego Rzymu od Martina Scorsese i twórcy Wikingów? Taka wizja może ziścić się już wkrótce.

Martin Scorsese i Michael Hirst stworzą serial telewizyjny o politycznych rozgrywkach starożytnego Rzymu. Produkcja będzie nosić tytuł The Caesars. Martina Scorsese przedstawiać nie trzeba, z kolei Hirst znany jest najbardziej jako twórca  Wikingów - innego serialu, powiązanego z wydarzeniami historycznymi.

Jessica Jones z nowym zwiastunem

Hirst napisał już scenariusz do pierwszego odcinka The Caesars. Początek opowieści mamy śledzić z perspektywy młodego Juliusza Cezara i jego dążeń do władzy. Zdjęcia do produkcji mają rozpocząć się w 2019 roku we Włoszech. Nie wiadomo, czy reżyserem pilota będzie Scorsese – który taką funkcję pełnił w przypadku Boardwalk Empire i Vinyl – czy też ograniczy się on jedynie do roli producenta wykonawczego serii.

Polityczne intrygi i machinacje młodego Juliusza Cezara i spółki wydają się być świetnym materiał na interesujący serial, dodajmy do tego znane nazwiska stojące za tym projektem i otrzymujemy coś czego warto wypatrywać. W tym momencie nie wiemy na jakiej stacji zobaczymy The Caesars, czy będzie to The History Channel, z którym udanie współpracował Hirst HBO dla którego działał z kolei Scorsese, a może jeszcze ktoś inny?

Źródło: https://screenrant.com/martin-scorsese-rome-tv-series/

Tagi: Martin Scorsese starożytny rzym wikingowie