Paweł Musiolik Paweł Musiolik 12.02.2018 13:36
Shadow of the Colossus z bardzo dobrym debiutem
540V

Shadow of the Colossus z bardzo dobrym debiutem

Spływają do nas pierwsze wyniki sprzedaży remake'u Shadow of the Colossus. I Sony może być zadowolone. Dwie generacje po oryginalnym debiucie, produkcja Fumito Uedy wreszcie zebrała odpowiednio dużą grupę fanów.

Mimo świetnych ocen Shadow of the Colossus, gdzieś z tyłu głowy pojawiły się obawy o to, czy przełoży to się na dobrą sprzedaż samej gry. W ostatnich kilkunastu miesiącach mieliśmy sporo wyjątkowo dobrych gier, które sprzedawały się tragicznie (Prey chociażby). Na szczęście, z Shadow of the Colossus tak nie będzie.

Sekret w remake'u Shadow of the Colossus odkryty

Wyniki sprzedaży z rynku brytyjskiego napawają optymizmem. Tam, licząc wyłącznie pudełka, Shadow of the Colossus zadebiutował na pierwszym miejscu, zrzucając z podium Monster Hunter World. Remake stworzony przez ekipą Bluepoint zanotował start lepszy o 73% niż wersja na PS2. Jednak tutaj ciężko się zachwycać bez twardych danych, zwłaszcza, że Shadow of the Colossus na PS2 po prostu sprzedał się bardzo słabo.

Niemniej, Shadow of the Colossus ląduje na pierwszym miejscu, wyprzedzając UFC 3 oraz Monster Hunter World. Poniżej pełna dziesiątka najlepiej sprzedających się gier w UK (licząc tylko pudełka).

  1. Shadow of the Colossus
  2. UFC 3
  3. Monster Hunter World
  4. FIFA 18
  5. GTA V
  6. Call of Duty: WW2
  7. Mario Kart 8 Deluxe
  8. Super Mario Odyssey
  9. Assassin's Creed Origins
  10. The Evil Within 2

Źródło: https://ukie.org.uk/news/2018/02/%E2%80%98shadow-colossus%E2%80%99-remastered-stomps-its-way-top

Tagi: bluepoint games playstation 4 Shadow of the Colossus Sony Interactive Entertainment