Kacper Mądry Kacper Mądry 09.02.2018 19:51
Fortnite z nowym rekordem aktywnych graczy
808V

Fortnite z nowym rekordem aktywnych graczy

Fortnite pobiło swój kolejny rekord. Twórcy nie spodziewali się, że ich produkcja odniesie, aż taki sukces.

Fortnite rozpoczęło swój byt jako gra surwiwalowa, w której ratowaliśmy świat przed Pustakami. Potem pojawiło się Battle Royale.

Fortnite z aktualizacją 2.4.2

Umiarkowany sukces trybu Ratowanie Świata zapewne cieszył twórców z Epic Games. Nie mogli jednak oni wiedzieć jak dużym sukcesem okaże się ich kolejny tryb gry. Na fali popularności powstało Battle Royale, które z miejsca osiągnęło fantastyczne wyniki, dzięki swojemu modelowi płatności. Darmowy tryb zarabia na skórach postaci i broni, co sprawia, że i gracze i producenci są zadowoleni.

Epic Games nie było jednak przygotowane na potężny napływ graczy, który nastąpił w przeciągu jednego miesiąca. Według najnowszych danych, w Fortnite gra jednocześnie 3,4 miliona graczy! W momencie ustanawiania nowego rekordu, producenci ciężko pracowali nad utrzymaniem bezproblemowego połączenia.

Popularność gry jednak jest tak duża, że Epic Games musi stale uruchamiać nowe serwery, co sprawia, że brakuje rąk do pracy. Autorzy poszukują pracowników specjalizujących się w przeciążonych sieciach do swoich filii w SeattlePółnocnej KarolinieSalt Lake CitySan FranciscoWielkiej BrytaniiSztokholmie oraz Seulu.

Fortnite - zwiastun nowej broni

 

Źródło: https://www.epicgames.com/fortnite/en-US/news/postmortem-of-service-outage-at-3-4m-ccu

Tagi: