Jakub Barwiak Jakub Barwiak 09.02.2018 19:32
Nowy serwis streamingowy Disneya bez produkcji dla dorosłych
609V

Nowy serwis streamingowy Disneya bez produkcji dla dorosłych

Już w przyszłym roku rusza wielka konkurencja dla Netfliksa, za którą stoi Disney. Portal Deadline dowiedział się, że zabraknie na nim produkcji dla dorosłych.

Deadline ma dla nas ciekawe szczegóły dotyczące serwisu streamingowego Disneya, którego start zaplanowane na 2019 roku. Według tych doniesień, w produkcji jest wiele projektów opartych na znanych markach, należących do Disneya. Wśród nich są nowe produkcje związane z Gwiezdnymi Wojnami i Marvelem. Co istotne jednak, dotychczasowe seriale Marvela, produkowane dla Netfliksa, pozostaną na tym serwisie.

Gwiezdne Wojny od twórców Gry o Tron

Sporą nowiną jest fakt, iż na nowym serwisie Disneya nie będzie miejsca dla produkcji z kategorią wiekową R. Te mają trafiać na Hulu, którego „myszaty gigant” jest współwłaścicielem. Decyzja jest ciekawa zwłaszcza w kontekście wykupu Foksa i produkcji tego studia.

Prezes DisneyaBob Iger – potwierdzał, iż wytwórnia nie zamierza rezygnować z Deadpoola i innych filmów z „R-ką”, przerzucenie ich na Hulu może jednak świadczyć, iż firma chce je produkować pod innym szyldem, np. dotychczasowym.

Deadline potwierdził również, iż serial aktorski Star Wars ma być częścią startu nowej usługi Disneya. Wygląda na to, że w starciu Disney – Netflix, szykuje nam się pojedynek dwóch różnych konkurentów.

 

 

Źródło: https://screenrant.com/disney-streaming-service-movies-r-rated/

Tagi: Disney Marvel Netflix Star Wars