Paweł Musiolik Paweł Musiolik 09.02.2018 00:57
Destiny 2 ze świetnymi wynikami, ale gracze odwracają się od gry
841V

Destiny 2 ze świetnymi wynikami, ale gracze odwracają się od gry

Destiny 2 jest wielkim sukcesem dla Activision. Firma potwierdziła to w trakcie konferencji dla inwestorów na której zdano raport za poprzedni kwartał fiskalny. Jednak wokół gry nie wszystko jest widziane w kolorowych barwach.

Debiut Destiny 2 był świetnym wydarzenie, dla Bungie i Activision. Gra zanotowała fantastyczny wynik zarówno na konsolach, jak i w późniejszym czasie na PC-tach. Po początkowych pochwałach, gra zaczęła dosyć szybko być krytykowana przez graczy, którzy powoli mieli dosyć tego, co wyprawia Bungie.

Destiny 2 świętuje walentynki potyczkami w parach

Okazuje się jednak, że nadzieja przysłoniła oczy krytykom. Pierwszy dodatek - Klątwa Ozyrysa - sprzedał się znacznie lepiej niż pierwsze DLC do Destiny - The Dark Below. Ujawniono to w informacji prasowej wypuszczonej po prezentacji wyników.

Jest więc się z czego cieszyć, prawda? Nie do końca. Klątwa Ozyrysa wzmogła krytykę Bungie, bo nie oszukujmy się - dodatek był w porywach - średni. Już po wydaniu DLC, można uznać że rozpoczęła się wona graczy z Bungie. Wona, której efekty są widoczne dla Activision, gdyż wydawca przyznał wprost - zaangażowanie graczy w Destiny 2 znacząco spadło po dwóch miesiącach od premiery.

A skoro Activision otwarcie mówi o tym problemie i potrzebie jego zażegnania, to odpływ graczy musiał być znaczący. w Innym wypadku - wzruszono by najwyżej ramionami, bo hajs się zgadza.

Tagi: Activision Bungie Destiny 2 playstation 4