Paweł Musiolik Paweł Musiolik 08.02.2018 09:13
GTA V sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. 90 milionów od premiery i aż 15 milionów w 2017
910V

GTA V sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. 90 milionów od premiery i aż 15 milionów w 2017

GTA V sprzedaje się lepiej niż każda z gier wydanych w 2017 roku. Tytuł, który ma ponad 4 lata na karku, rozchodzi się jak świeże bułeczki.

GTA V zadebiutowało na konsolach poprzedniej generacji w 2013 roku. Po kilkunastu miesiącach, otrzymaliśmy także porty gry na PS4 i Xboksa One, a na końcu wylądowała także wersja na PC. Każdego roku gra sprzedawała się wyjątkowo dobrze, notując rekordową sprzedaż już w dniu premiery na PS3/X360.

GTA V i GTA Online taniej do 54% w PS Store

Od tego momentu minęły cztery lata, a Grand Theft Auto V sprzedaje się nadal wyjątkowo dobrze. Na tyle, że w zeszłym roku sprzedano aż 15 milionów kopii gry, co jest wynikiem lepszym niż każdy z tytułów wydanych w 2017 roku. Dzięki tak dobrej sprzedaży, łącznie w domach ludzi znalazło się aż 90 milionów kopii GTA V.

Największy w tym udział ma niesamowicie popularne GTA Online, które nadal jest rozwijane i nadal będzie, co potwierdziło Take-Two w trakcie konferencji dla inwestorów. Mimo upływu lat, ostatni kwartał był najlepszy dla sieciowego trybu w GTA V, zapewniając wydawcy rekordowe zyski.

Więc jeśli kiedyś do głowy przyjdzie wam pytanie - kto gra w GTA V i kto to kupuje - już wiecie. Kilkanaście milionów ludzi każdego roku. Czy będzie podobnie do momentu premiery Red Dead Redemption 2? Pewno tak. A potem - czas pokaże. Coś nam mówi, że Rockstar będzie miało za kilka miesięcy dwie żyły złota.

GTA V - rozgrywka z wersji na PS4

 

Tagi: Grand Theft Auto V playstation 4 Rockstar North Take-Two