Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 07.02.2018 19:58
Remake Shadow of the Colossus skrywa nowe tajemnice
1341V

Remake Shadow of the Colossus skrywa nowe tajemnice

Okazuje się, że autorzy odpowiedzialni za piękny remake Shadow of the Colossus zrobili coś więcej niż odpicowanie warstwy wizualnej. Gra skrywa sekrety nieobecne w oryginalnym wydaniu - ostrzegamy przed spoilerami jeśli nie chcecie psuć sobie niespodzianki.

Shadow of the Colossus przez wielu krytyków określane jest jako remake idealny. Twórcy gruntownie upiększyli absolutnie każdy element produkcji oraz dodali bardziej współczesny schemat sterowania. Fani otrzymali też kilka opcji graficznych dla PS4 Pro oraz rozbudowany tryb fotograficzny. To jednak nie wszystko, bo autorzy pozwolili sobie dodać coś jeszcze.

Piękne Shadow of the Colossus z klimatycznym zwiastunem premierowym

Shadow of the Colossus skrywa nowe tajemnice, których na próżno szukać w pierwotnym wydaniu tej legendarnej pozycji. Pierwsza z nich to bardzo miłe nawiązanie do The Last Guardian, czyli ostatniej z wydanych do tej pory gier Fumito Uedy. Użytkownicy przemierzający świat gry natrafili na beczkę, którą karmiło się Trico.

Shadow of the Colossus - the last guardian, trico's barrel

Druga tajemnica polega na zupełnie nowym rodzaju znajdziek. W świecie gry pojawiły się sekretne złote monety, które rozsiane są w ruinach i trudno dostępnych miejscach. Nikt nie wie ile ich dokładnie jest. Fani znaleźli do tej pory 70 monet, ale niewykluczone, że jest ich więcej. Nie wiadomo też, co odblokowują

Shadow of the Colossus - Golden Coin

Śledztwo zaprowadziło graczy do napisów końcowych. Widnieje tam specjalne podziękowanie o treści "Nomad Colossus i 79 kroków do oświecenia". Nomad Colossus to YouTuber, który specjalizuje się w badaniu i eksploracji świata gier stworzonych przez Team ICO. Wspomniane "oświecenie" to prawdopodobnie złote monety i niewykluczone, że znalezienie wszystkich odblokuje kolejny sekret.

Shadow of the Colossus - tajemnica złotych monet

Tagi: bluepoint games playstation 4 Shadow of the Colossus Sony Interactive Entertainment wideo