Kacper Mądry Kacper Mądry 07.02.2018 12:01
Fatalne wyniki finansowe Nintendo w sektorze mobilnym
542V

Fatalne wyniki finansowe Nintendo w sektorze mobilnym

Nintendo opublikowało wyniki swoje wyniki finansowe z sektora mobilnego. Firma jest bardzo niezadowolona.

Nintendo jakiś czas temu rozpoczęło swój podbój rynku gier przeznaczonych na smartfony. Okazuje się jednak, że firmie idzie bardzo słabo.

Zmiany w Animal Crossing: Pocket Camp

Według danych za 2017 rok, przychód z sektora mobilnego wyniósł 29,1 miliardów jenów (około 890 milionów złotych). W porównaniu do Nintendo 3DS (170 miliardów jenów, około 5 miliardów złotych) oraz Nintendo Switch (595 miliardów jenów, 18 miliardów złotych) jest to bardzo słaby wynik.

Porażką okazało się niedawno wydane Animal Crossing: Pocket Camp, które nie jest w stanie utrzymać się w wielu krajach w top najczęściej pobieranych gier. Nie za dużym sukcesem okazało się także Super Mario Run, które zniechęciło graczy swoim system biznesowym. Gra była darmowa, jednak po przejściu kilku poziomów wyskakiwał komunikat o zapłaceniu sporej opłaty.

Nintendo usunie niedługo również swoją pierwszą mobilną produkcję, którą jest Miitomo. Jedyny tytuł, który przynosi spore przychody jest Fire Emblem Heroes, jednak jest to tylko kropla w morzu słabych gier. Powstaje w takim razie pytanie co z nadchodzącym, mobilnym Mario Kart Tour? Firma zamierza zmienić swoją politykę, więc jest wielce prawdopodobne, że tytuł ten nie będzie prostą, darmową grą, a pełnoprawną produkcją w pełnej cenie.

Fire Emblem Heroes - zwiastun nowych bohaterów

 

Źródło: http://toucharcade.com/2018/02/06/animal-crossing-pocket-camp-will-cause-nintendo-to-increase-profitability-of-mobile-gaming-business/

Tagi: Animal Crossing: Pocket Camp mobile Nintendo Nintendo EPD