Kacper Mądry Kacper Mądry 04.02.2018 12:06
Electronic Arts znienawidzone w USA
4817V

Electronic Arts znienawidzone w USA

Electronic Arts po otrzymaniu kilka lat temu tytułu Złotej Kupy, ponownie się nie wykazało i zdobyło wysoką pozycję w rankingu najbardziej nienawidzonych firm w USA. Czemu EA zawdzięcza tak wysoką pozycję?

Electronic Arts znalazło się na wysokim miejscu w rankingu stworzonym przez 24/7 Wall St. Raport dt. najbardziej znienawidzonych firm w USA.

Anthem przesunięte na 2019 rok

Nie jest to pierwszy raz kiedy Electronic Arts znalazło się na tego typu listach. Tym razem przypadło firmie piąte miejsce w rankingu. Wydawca i producent taki gier jak FIFA, Battlefield czy Mass Effect ma spore problemy z wizerunkiem ze względu na praktyki stosowania płatnych lootboksów dających dużą przewagę nad innymi graczami czy z powodu zamykania wieloletnich firm. Jak czytamy w 24/7 Wall St.:

Mimo tego, że EA miało duży wpływ na ukształtowanie branży gier wideo, firma zyskała również łatkę imperium zła. Jest wiele przypadków, w których Electronic Arts zakupiło producenta danej gry, a następnie całkowicie zmieniło oblicze produkcji lub doprowadziło studio do bankructwa.

Najgłośniejsze ostatnie ruchy z obozu Elektroników? P2W w Battlefront 2, zamknięcie studia odpowiedzialnego za serię Dead Space oraz anulowanie nowej gry z uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Anthem - zwiastun nadchodzącej gry, wydawanej przez EA

 

Źródło: http://www.playstationlifestyle.net/2018/02/03/electronic-arts-one-of-most-hated-companies/

Tagi: Electronic Arts