Daniel Stroński Daniel Stroński 02.02.2018 17:30
Nowy szef Sony o PS+, grach i przejściu na nową generację konsol
3287V

Nowy szef Sony o PS+, grach i przejściu na nową generację konsol

Dziś dowiedzieliśmy się, że dotychczasowego szefa Sony Kaza Hirai zastąpi Kenichiro Yoshida. Jak na markę PlayStation zapatruje się nowy prezes?

Kenichiro Yoshida z dniem 1 kwietnia zastąpi Kaza Hirai na miejscu prezesa Sony. Do tej pory stał na czele finansów firmy, lecz teraz zakres jego obowiązków znacznie się powiększy. Jaką przyszłość dla konsol i usług PlayStation widzi nowy szef japońskiego giganta?

Kaz Hirai przestanie być prezesem Sony

Yoshida wypowiedział się podczas cokwartalnego zebrania inwestorów na temat marki PlayStation. Jego zdaniem obecna generacja konsol ma być obecnie u szczytu dochodowości i trzeba zacząć myśleć o stabilizowaniu dochodów. Sony wykorzysta w tym celu nieco inne metody niż w przypadku poprzednich generacji.

Po pierwsze, stały napływ opłat za subskrypcję Playstation Plus (31,5 miliona aktywnych użytkowników na dzień 31 grudnia ubiegłego roku) pomoże w trakcie przechodzenia na nową generację. Po drugie, same gry są bardzo dochodowe na całym świecie, szczególnie w ostatnim roku fiskalnym, dlatego inwestycje w tej kwestii będą równie duże w kolejnych kwartałach, szczególnie że wraz z rosnącą sprzedażą maleją koszty produkcji. Sony nie oczekuje jednak przesadnie wysokich zysków, gdyż końcówka ubiegłego roku była wyjątkowo przeładowana dużymi premierami. Rekord pobiło także PlayStation Store, gdzie w okresie październik - grudzień 2017 sprzedaż wzrosła o 41% i przekroczyła 300 miliardów jenów (~2,73 miliarda dolarów).

Mogąc pochwalić się liczbą 76,5 miliona konsol PS4 wysłanych do sklepów (stan z 31 grudnia ubiegłego roku), Sony musi poświęcić sporo uwagi konsolom, grom i usługom powiązanym z PlayStation. Pozostaje tylko pytanie, czy były prezes ds. finansów nie poprowadzi firmy w stronę, która wymusi na graczach jeszcze większe wydatki.

Tagi: kaz hirai Kenichiro Yoshida playstation 4 sony