Paweł Musiolik Paweł Musiolik 02.02.2018 09:19
Kaz Hirai przestanie być prezesem Sony
560V

Kaz Hirai przestanie być prezesem Sony

Kaz Hirai, wraz z dniem 1 kwietnia przestanie być prezesem Sony. Na stanowisku zastąpi go aktualny prezes do spraw finansów - Kenichiro Yoshida.

Kazuo Hirai swoją karierę w Sony rozpoczął w 1984 roku gdy dołączył do działu marketingu w Sony Music Entertainment Japan (wtedy CBS/Sony Inc.), szybko został prezesem działu do spraw zagranicznych, po czym przeniósł się do USA. W sierpniu 1995 roku, Kaz Hirai dołączył w USA do nowo powstałej komórki Sony - Sony Computer Entertainment. Rok później, awansowano go na pozycję wiceprezesa prowadzącego.

Kaz Hirai na stanowisku ma na swoim koncie start PlayStation oraz PlayStation 2. Przed premierą PS3, Sony ogłosiło, że Hirai zostaje wiceprezesem. Dwa tygodnie przed premierą PS3, zastąpił on legendarnego Kena Kutaragiego na stanowisku prezesa SCE. W 2009 został prezesem połączonych działów gier i urządzeń, a w 2011 rok zastąpił go Andrew House.

Hirai w 2012 roku został prezesem całej korporacji Sony, zastępując Howarda Stringera i otrzymując plan uratowania firmy, która popadała w coraz większy marazm i notując ogromne straty. Wprowadzane zmiany szybko przyniosły oczekiwany skutek i aktualnie Sony w praktycznie każdym dziale notuje zyski.

1 kwietnia, Kazuo Hirai przestanie być prezesem Sony i zostanie jednym z przewodniczących zarządu. Jego miejsce zajmie aktualny prezes ds. finansów - Kenichiro Yoshida.

Źródło: https://www.nikkei.com/article/DGXMZO26462220S8A200C1MM0000/

Tagi: kaz girai Kenichiro Yoshida sony