Jakub Barwiak Jakub Barwiak 01.02.2018 19:45
Pasja doczeka się sequela?
530V

Pasja doczeka się sequela?

Sequel Pasji? Bardziej prawdopodobne, niż mogłoby się z pozoru wydawać. Udział w projekcie negocjuje właśnie aktor wcielający się w Jezusa w pierwszej części.

Minęło już prawie 15 lat, od kiedy Pasja – wielki hit Mela Gibsona – pojawiła się w kinach. Jak wiemy z materiału źródłowego, historia przedstawiona w filmie Gibsona miała swój dalszy ciąg. Wygląda na to, iż znany reżyser i aktor jest zdania, iż nadszedł czas aby ją pokazać na ekranach. Filmowiec wspominał już o tym w 2016 roku, od tego czasu Randall Wallace – scenarzysta Bravehearta – ma pracować nad skryptem drugiej Pasji.

A nad czym pracuje obecnie Steven Spielberg?

Jak podaje EW, Jim Caviezel, który wcielał się w Jezusa, rozpoczął rozmowy na temat powrotu do tej roli. Biorąc jednak pod uwagę, iż mówimy o negocjacjach, Pasji 2 nie powinniśmy spodziewać się za szybko. Oto co o tym projekcie mówił Gibson 2 lata temu.

Prawdopodobnie potrzebujemy około 3 lat, gdyż jest to wielki temat. Znacznie więcej niż pojedyncze zdarzenie.

Być może Gibson doda coś również od siebie do biblijnego oryginału. Wskazuje na to, jego inna wypowiedź.

Jakie są inne rzeczy, które wydarzyły się wokół tego? Oni są w innym wymiarze. Co zdarzyło się w przeciągu tych trzech dni?

Wygląda więc na to, iż powstanie kontynuacji Pasji nie jest aż tak nieprawdopodobne, jakby to się mogło pierwotnie wydawać. A Wy co sądzicie o możliwym sequelu wielkiego hitu Mela Gibsona?

Źródło: http://collider.com/the-passion-of-the-christ-sequel-jim-caviezel/

Tagi: biblia mel gibson pasja passion