Paweł Musiolik Paweł Musiolik 31.01.2018 15:29
Huawei MediaPad M5 pierwszym tabletem bez wejścia słuchawkowego
342V

Huawei MediaPad M5 pierwszym tabletem bez wejścia słuchawkowego

Huawei MediaPad M5 prawdopodobnie będzie pierwszym tabletem, który nie zaoferuje nam gniazdka słuchawkowego.

Huawei postanowiło wyjść przed szereg i wziąć na siebie brzemię innowatora w segmencie tabletów. Te mimo że tracą na popularności z powodu smartfonów, to jednak swoją niszę klientów mają zarezerwowaną. Huawei planuje zapowiedź nowego tabletu w okolicach targów MWC 2018 i dzięki FCC do którego wpłynęły potrzebne dokumenty, wiemy co nieco o urządzeniu.

Najważniejsze - Huawei MediaPad M5 pozbawiony ma zostać gniazda słuchawkowego. Na zgłoszonych do urzędu planach, nie ma żadnej informacji o tym gnieździe i jedyne wejście, które widnieje w papierach to USB-C. Oznacza to, że Huawei MediaPad M5 będzie pierwszym tabletem do którego nie podłączymy zwykłych słuchawek i będziemy musieli bawić się w przejściówki lub technologię Bluetooth.

Wpis w FCC wskazuje także, że Huawei MediaPad M5 wyposażone zostanie w baterię o pojemności 4980 mAh. Poprzednie plotki mówią za to o wykorzystaniu procesora Kirin 960, 4 lub 6 GB pamięci ram, rozdzielczości 1440p w 8,4 calowym wyświetlaczu.

W galerii poniżej znajdziecie rendery stworzone na bazie wpisu w FCC.

Źródło: https://www.phonearena.com/news/Huawei-MediaPad-M5-leaked-renders-reveal-lack-of-audio-jack-high-end-specs_id102032

Tagi: galeria Huawei huawei mediapad m5