Daniel Stroński Daniel Stroński 31.01.2018 10:18
Star Wars Battlefront 3 może nie powstać, Gwiezdne wojny od Respawn w 2019 roku
2030V

Star Wars Battlefront 3 może nie powstać, Gwiezdne wojny od Respawn w 2019 roku

Star Wars Battlefront 3 już nie takie pewne po gigantycznej wtopie, jaką była ostatnia odsłona Battlefronta. Electronic Arts ostrożniej planuje kolejne produkcje w uniwersum Gwiezdnych wojen.

Star Wars Battlefront 3 nie jest już taką oczywistością. Po spektakularnym skandalu związanym z bezczelnymi mikrotransakcjami, EA wycofało się z nich na jakiś czas, ale kontrowersyjne komentarze ze strony wydawcy i chciwe praktyki zostaną w pamięci graczy jeszcze przez jakiś czas. Jak w obliczu tego wszystkiego wygląda przyszłość growej serii SW?

Star Wars Battlefront 2 sprzedaje się gorzej niż zakładano, wracają lootboksy i mikrotransakcje

Electronic Arts ujawniło ostatnio szczegóły co do gier na licencji Star Wars, do którego wydawca ma prawa. Podczas jawnego posiedzenia, gdzie podsumowano ostatni kwartał, CEO Andrew Wilson i CFO Blake Jorgensen wypowiedzieli się na temat przyszłości marki. Co do gry od studia Respawn Entertainment (seria Titanfall), data premiery nie jest jeszcze finalna, ale najprawdopodobniej będzie do rok fiskalny 2020 (kwiecień 2019 - marzec 2020).

W kwestii nowej części Star Wars Battlefront, tutaj sprawa jest bardziej skomplikowana. Jorgensen powiedział, że wydawca na razie nie określił, kiedy "trójka" miałaby powstać. Jest to o tyle alarmujące, że tak duże tytuły planuje się z dużym wyprzedzeniem, a Battlefront miało być wydawane co dwa lata, na zmianę z serią Battlefield. Albo Elektronicy zrobią sobie krótką przerwę, obmyślając nowy plan działania, by nie powtórzyć porażki Battlefronta 2, albo seria przejdzie w dłuższy stan uśpienia. To niby Star Wars i marka zawsze się sprzedaje, ale "dwójka" ostatecznie nie dobiła przewidywanej sprzedaży.

Źródło: IGN

Tagi: Digital Illusions CE Electronic Arts PlayStation 4 Respawn Entertainment star wars battlefront 2 Star Wars Battlefront 3