Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 29.01.2018 19:48
Skasowany projekt Square Enix Montreal kolejną ofiarą "gier w formie usługi"?
348V

Skasowany projekt Square Enix Montreal kolejną ofiarą "gier w formie usługi"?

Twórca cenionego Hyper Light Drifter opuszcza studio Square Enix Montreal i zdradza, że projekt, nad którym pracował został skasowany. Powód? Zmiana strategii biznesowej, do której gra nie pasowała.

Teddy Dief to uzdolniony twórca niezależny, który dostarczył światu niezwykle udane i często nagradzane Hyper Light Drifter. W 2016 roku dołączył on do ekipy Square Enix Montreal, gdzie piastował posadę dyrektora kreatywnego i pracował nad nowym projektem. Niestety, firma postanowiła go skasować.

Hyper Light Drifter z limitowaną edycją pudełkową

Square Enix Montreal pracowało nad projektem, który został skasowany przed oficjalną zapowiedzią. Nie znamy na jego temat żadnych szczegółów. Dowiedzieliśmy się tylko, że decyzja wynika ze zmiany strategii biznesowej Square Enix. Gra, nad którą pracował Teddy Dief nie nadawała się do tego planu i została wyrzucona do kosza. Twórca postanowił więc odejść z firmy dziękując fanom za wsparcie oraz utalentowanej ekipie, z którą dane było mu pracować.

Teddy poczuł, że studio nie jest już dla niego odpowiednim miejscem, bo pragnie tworzyć gry z silnie zaakcentowaną historią i narracją. Możemy tylko snuć domysły, czy niezapowiedziana gra jest kolejną ofiarą polityki "gier w formie usługi". Zwłaszcza, że Square Enix zapowiadało w przeszłości, że również zamierza pójść tą ścieżką.

Źródło: http://www.teddydief.com/blog/2018/1/29/leaving-square-enix-montreal

Tagi: gry w formie usługi Hyper Light Drifter square enix montreal teddy dief