Jakub Barwiak Jakub Barwiak 29.01.2018 13:26
West Side Story jednym z kolejnych projektów Spielberga
196V

West Side Story jednym z kolejnych projektów Spielberga

Mimo wieku, który gwarantowałby mu otrzymywanie świadczenia z ZUS, Steven Spielberg nie planuje w najbliższych latach emerytury. Jednym z projektów legendarnego reżysera jest remake West Side Story.

W styczniu pojawiły się doniesienia mówiące o tym, iż Steven Spielberg zastanawia się nad swoimi kolejnymi projektami. Wygląda na to, iż jednym z bliższych będzie remake West Side Story. Dziennikarz Mark Harris, którego mąż jest scenarzystą nowego West Side Story, podzielił się na Twitterze ogłoszeniem dotyczącym castingu do tego właśnie filmu.

Reżyser Ostatniego Jedi nie zmieniłby nic w swoim filmie

W ogłoszeniu widzimy informację mówiącą o tym, iż studio poszukuje aktorów do wcielenia się w głównych bohaterów: Tony’ego, Marię, Anitę i Bernardo. Dla tych niezaznajomionych z oryginałem, West Side Story to wariacja na temat Romea i Julii skupiająca się na dwóch rywalizujących gangach. W opowieści tej Tony, będący członkiem jednego gangu zakochuje się w siostrze szefa największych rywali.

Nawet mimo ogłoszenia, nie wiadomo czy West Side Story będzie kolejnym projektem wielkiego reżysera, czy też może Spielberg zdecyduje się na coś innego. Niezależnie jednak od tego, kiedy dane nam będzie zobaczyć to widowisko, musical i remake klasyka od Spielberga może być czymś wielce intrygującym.

Źródło: http://collider.com/west-side-story-remake-steven-spielberg-casting/

Tagi: steven spielberg west side story