Paweł Musiolik Paweł Musiolik 29.01.2018 13:04
Monster Hunter World ze świetnym startem
460V

Monster Hunter World ze świetnym startem

Monster Hunter World może zostać uznane oficjalnie za sukces Capcomu. Firma pochwaliła się wynikiem sprzedaży gry w dniu premiery i te liczby robią wrażenie.

Capcom liczył, że wraz z premierą Monster Hunter World uda się wepchnąć serię w kierunku mainstreamu. Do tej pory, Monster Hunter miał swoją wierną niszę, głównie w Japonii, ale to wydawcy nie wystarczało. Capcom widział, że japoński rynek konsol dedykowanych się kurczy na rzecz smartfonów, postanowiono więc zaryzykować i zaatakować raz jeszcze rynek globalny.

Monster Hunter World to hit! Przegląd ocen i recenzji

Pierwsze próby na PS2 i później na PSP spaliły na panewce i dopiero gdy seria przeszła na konsole Nintendo, to Capcom mógł się pochwalić jakimś sukcesem. Jednak to im nie wystarczało i postawiono wszystko na jedną kartę tworząc Monster Hunter World. Ryzyko się opłaciło.

Japończycy poinformowali, że w dniu premiery Monster Hunter World, do sklepów trafiło 5 milionów kopii gry. Do tego doliczono także sprzedaż w cyfrowej dystrybucji na konsolach. Nie wiemy ile z tych 5 milionów wysłanych do sklepów trafiło ostatecznie do klientów, ale w UK, Monster Hunter World zanotował najlepszy start z wszystkich wydanych do tej pory gier w serii.

Capcomowi należy pogratulować wyniku (tym bardziej, że w drodze jest wersja na PC), a was poinformować, że nasza recenzja pojawi się w ciągu najbliższych kilku dni.

Źródło: http://www.capcom.co.jp/ir/english/news/html/e180129.html

Tagi: Capcom Monster Hunter World PlayStation 4