Kacper Mądry Kacper Mądry 28.01.2018 11:30
Gran Turismo 7 oraz plany rozwoju GT: Sport
3118V

Gran Turismo 7 oraz plany rozwoju GT: Sport

Kazunori Yamauchi wypowiedział się na temat planów na kolejną odsłonę serii. Nie zabrakło również zapowiedzi rozwoju Gran Turismo: Sport.

Podczas odbywających się targów Taipei Game Show, producent serii Gran Turismo wypowiedział się na temat planów rozwoju aktualnej odsłony GT oraz o przyszłości marki.

60 tysięcy polskich graczy w GT: Sport

Aktualny plan rozwoju Gran Turismo: Sport będzie kontynuowany. Oznacza to, że wciąż będziemy dostać okresowe aktualizacje, które będą zawierały nowe trasy czy paczki samochodów. Pojazdami, które pojawią się w odsłonie Sport będą samochody już wcześniej występujące w serii oraz zupełnie nowe, niedostępne wcześniej w Gran Turismo.

Tryb GT League wciąż będzie rozwijany i możemy się tutaj spodziewać oryginalnych wyścigów. Zapytany o większe możliwości wizualnego modyfikowania auta czy bardziej rozbudowane opcje konfiguracji jego prowadzenia, Kazunori Yamauchi odpowiedział, że taka filozofia przyświecała im przy dużych odsłonach jak Gran Turismo 6 i powinniśmy się jej spodziewać w ewentualnym Gran Turismo 7.

Producent poinformował, że nie może zdradzić niczego o kolejnej odsłonie, jednak zapewnia, że zawszy gdy wyda jedno Gran Turismo, rozpoczyna pracę nad następnym. Pamiętajmy, że kolejna odsłona wcale nie musi się nazywać Gran Turismo 7.

Dziennikarze zwrócili uwagę, że nie wszyscy gracze polubili nastawienie gry na tryb sieciowy i wciąż nie mogą do niego przywyknąć. Kazunori Yamauchi odparł tylko, że gdy widzi najlepszych graczy biorących udział w zawodach, którzy jeżdżą tak dobrze jak prawdziwi zawodowcy, to wierzy, że wpłynie to na poprawne zachowanie pozostałych graczy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z grą.

Dowiedzieliśmy się również, że aktualnie nie ma żadnych planów dodania trybu online do wyścigów w wirtualnej rzeczywistości. Możemy się jednak spodziewać wprowadzania trybu próby czasowej. Co ciekawe, dodane zostaną opcje pozwalające podać swój wiek czy umiejętności i w ten sposób grać z osobami na podobnym poziomie czy w podobnym wieku.

Gran Turismo: Sport - zwiastun aktualizacji 1.11

 

Źródło: https://www.dualshockers.com/kazunori-yamauchi-gran-turismo-7-sport/

Tagi: Gran Turismo Sport PlayStation 4 Polyphony Digital Sony Interactive Entertainment