Paweł Musiolik Paweł Musiolik 27.01.2018 10:25
Nowy iPhone z 6-calowym wyświetlaczem 18:9?
640V

Nowy iPhone z 6-calowym wyświetlaczem 18:9?

Nowy iPhone może nam zaoferować 6-calowy wyświetlacz LCD. Apple poza większą wersją smartfona, planuje także drugi model, który ma mieć 5,7 calowy wyświetlacz.

Apple planuje w tym roku wypuszczenie dwóch modeli iPhone'a, przynajmniej tak wnioskują starsi analitycy Digitimes, którzy pokusili się o twierdzenie, że Apple po początkowych przymiarkach pod ekrany OLED w tegorocznym iPhonie, skuszą się na tańsze LCD w dwóch z trzech modeli.

Według słów analityka, Apple aktualnie jest w fazie testów dwóch smartfonów z ekranami LCD. Otrzymać miałyby je dwa modele - 5,7 calowy oraz mający 6,1 cala. Wyświetlacz OLED miałby takim przypadku pojawić się w największym, mającym prawdopodobnie 6,5 cala modelu iPhone'a.

Pierwotnie mówiło się, że tylko najmniejszy model będzie wyposażony w LCD, a pozostałe otrzymają wyświetlacze OLED. Tegoroczne modele będą prawdopodobnie więc składały się z iPhone'a 9, iPhone 9 Plus oraz nowej wersji iPhone'a X, która zastąpić ma zeszłoroczny model, który przestanie być produkowany.

Parę dni temu, tajwańskie commercial Times podało, że Apple skorzysta z wyświetlaczy LCD od Japan Display, które oferuje tzw. Full Active LCD, z cienkimi ramkami mającymi 0,5 mm z każdej strony, co sprawiłoby, że ekranu byłoby jeszcze więcej niż w iPhonie X.

Źródło: https://www.macrumors.com/2018/01/26/apple-2018-iphones-two-lcd-models-vs-one-oled/

Tagi: Apple iPhone iphone 9 iphone 9 plus iphone x