Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 26.01.2018 18:59
Sony patentuje nowe kontrolery ruchowe
1331V

Sony patentuje nowe kontrolery ruchowe

Możliwe, że małymi kroczkami zbliża się następca wysłużonego PlayStation Move. Miałby on się cechować technologią śledzenia pojedynczych placów, własną gałką analogową i kompletnie zmienionym wyglądem.

Sony jest obecnie liderem jeśli chodzi o technologię VR i jej popularyzację wśród masowego odbiorcy. PlayStation VR cyklicznie otrzymuje nowe produkcje, a samo urządzenie powoli zdobywa rynek i rozeszło się już w ilości ponad 2 milionów egzemplarzy. Kluczowym elementem do osiągnięcia sukcesu była zdecydowanie niższa cena względem konkurencji. Uzyskano ją na wiele sposób, a jednym z nich było użycie kontrolerów ruchowych PlayStation Move. Problem polega na tym, że mają one już swoje lata i mnóstwo wad.

Blasters of the Universe od lutego na PlayStation VR

Pod względem ekonomicznym wykorzystanie PlayStation Move w zestawie z VR było strzałem w dziesiątkę. Niestety, kontrolery mają prawie 8 lat i zadebiutowały na rynku przy okazji poprzedniej generacji konsol w 2010 roku. To szmat czasu, a nie należy zapominać, że PS Move już w dniu premiery potrafiło irytować pewnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi, jak chociażby brak gałki analogowej. Opracowując gry na VR twórcy i gracze muszą się męczyć z coraz mocniej odczuwalnymi wadami kontrolerów ruchowych Sony. Firma musi w końcu wypuścić na rynek następce tego sprzętu.

Sony złożyło patenty sugerujące, że firma pracuje już nad nowymi kontrolerami ruchowymi. Te otrzymałyby w końcu gałkę analogową, co wyeliminowałoby problemy z poruszaniem w światach VR. Wyglądają też na dużo bardziej ergonomiczne. Wprowadziłyby też technologię śledzenia palców, która zapowiada się na bardzo ciekawą nowinkę.

Patent #1

Sony i patent na nowe kontrolery ruchowe 2

Patent #2

Sony Patent #2

Kontrolery miałby oferować nową metodę śledzenia niezwiązaną z PlayStation Camera. Tym samym użytkownicy uniknęliby błędów odczytywania położenia w momencie, gdy kontroler zniknie z pola widzenia kamery. Wnioski patentowe nie oznaczają oczywiście, że urządzenie na pewno trafi na rynek przy okazji nowego modelu PlayStation VR, czy PlayStation Move. Sony jednak na pewno myśli nad rozwojem segmentu wirtualnej technologii i szuka najlepszego rozwiązania na jego ulepszenie.

Sony i patent na nowe kontrolery ruchowe

 

Źródło: https://www.vrfocus.com/2018/01/sony-patents-reveal-new-motion-controller-technologies/

Tagi: kontrolery ruchowe patent playstation vr PS Move sony